Rudenī atklās Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžas jaunās ēkas, kuras karkasu būvēja UPB

Stokholmas Karaliskā mūzikas koledža (Kungl. Musikhögskolan i Stockholm) ir otrā vecākā mūzikas izglītības iestāde pasaulē un ir vienīgā neatkarīgā mūzikas koledža Zviedrijā. Pirms trijiem gadiem tika uzsākta būvniecība tās jaunajiem korpusiem – koncertzāļu ēkai un mācību ēkai. UPB šajā projektā nodrošināja dzelzsbetona un metāla konstrukciju projektēšanu, ražošanu, loģistiku un montāžu. Kopējā ēku platība ir 15 900 m2.


Jaunais skolas komplekss veidots no vairākām ēkām, starp kurām ir korpuss ar stikloto fasādi jeb “Stikla kaste”, kurā atradīsies vairākas koncertzāles, kā arī dažādas ierakstu studijas, mācību klases, mēģinājumu zāles, administrācijas birojs un restorāns. Kompleksa otrā pusē atrodas otra ēka ar nosaukumu “Melnā kaste”, kurā plānots izvietot mācību un mēģinājumu telpas.


Jauno ēku būvniecībā tika izmantoti vairāki sarežģīti risinājumi, galvenokārt stingro akustisko prasību dēļ. Viens no UPB lielākajiem izaicinājumiem bija lielās koncertzāles būvniecība, jo bija jāizveido divas telpas vienā, kas savstarpēji nav savienotas, bet pilda vienu funkciju.


Projekta arhitekts koncertzāļu ēkas iekšpusē bija iecerējis klavieru formas balkonus visas ēkas augstumā, kas iekārti saitēs. Interesantās formas dzelzsbetona konstrukcijas tika ražotas UPB ražotnē Liepājā, savukārt montāžnieku komanda nodrošināja to montāžu, iekarot balkonus saišu sistēmā, sākot ar augšējiem elementiem.


Kopumā Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžas projektā tika investēti 900 milj. zviedru kronu (aptuveni 97 milj. EUR) un oficiālā atklāšana plānota 2016. gada oktobrī ar svinīgu koncertu.


Paldies visiem UPB darbiniekiem par ieguldīto darbu šī projekta realizēšanā!