Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas studiju un pētniecības centrs

UPB būvētais Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas studiju un pētniecības centrs nodots studentu, mācībspēku un jauno zinātnieku rokās!

Tā ir ne tikai līdz šim apjomīgākā un tehniski sarežģītākā ēka, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē, bet var lepoties arī ar augstvērtīgu dizainu, kur lakoniskais mijas ar krāsu un formu sajaukumu.

Ēka speciāli veidota fakultātes trim katedrām un pētnieciskai laboratorijai, kuras mērķis ir cieto (p/o) zāļu formu (tabletes, kapsulas u.c.) izpēte un izstrāde. Gatavo zāļu formu laboratorija (GZFL) veidota, ievērojot rūpnieciskās farmācijas nozares principus, tostarp veidojot tīrtelpas, kas atbilstu ISO 8 standartam (D tīrības klase pēc EU GMP klasifikācijas). Tīrtelpās, kā arī ārpus tām (ķīmiskajās laboratorijās), izbūvētas tehnoloģiskiem un analītiskiem procesiem nepieciešamās tehniskās sistēmas: AVK, laboratorijas gāzu, saspiestā gaisa un attīrītā ūdens apgādes sistēmas.

Ieceres izstrādē piesaistīti starptautiski konsultanti un nozares eksperti – no Čehijas (rūpnieciskās farmācijas tehnoloģijas), Igaunijas (studiju laboratorijas), kā arī vietējie farmācijas industrijas eksperti.

Ēkas arhitektūra veidota lakoniska. Tās fasādē dominē kontrasti – košās un spilgtās keramikas bagetes, kas izvietotas viļņveida rakstā, piešķir ēkai enerģiju, savukārt viendabīgās šķiedrcementa loksnes gaišos un tumšos toņos rada lakonisku un nosvērtu noskaņu.

Vestibila centrālais elements ir monolītā dzelzsbetona vītņu kāpnes piesātināti sarkanā tonī, kuru koncepta pamatā izmantota cilvēka DNS forma. Papildus akcentu tām piešķir izliektās griestu lamelles jeb stilizētas griestu lustras baltā krāsā.

Lepojamies, ka ēka jau ir saņēmusi nozares ekspertu atzinību, saņemot vairākus apbalvojumus:

Sazinies ar mums