Peldu iela 5

Rekonstrukcija pašvaldības ēkai Peldu ielā, Liepājā, kas tagad ir ne tikai ļoti energoefektīva, bet arī vizuāli efektīga.

UPB uzdevums bija atjaunot, t.sk. nosiltināt, fasādi un jumtu, pastiprināt ēkas būvkonstrukcijas elementus, pārbūvēt ēkas plānojumu no pirmā līdz trešajām stāvam un arī sesto stāvu. Tāpat bija nepieciešams veikt teritorijas labiekārtošanu, tostarp nodrošināt elektroautomašīnu uzlādes staciju izbūvi. Tika rekonstruēti lietus un sadzīves kanalizācijas tīkli apkārtnē, rekonstruēta daļa siltumtrases tīklu, izbūvēts optiskais pieslēgums, jauni ventilācijas un kondicionēšanas tīkli, pārbūvēts lifts un elektrotīkli. Būvdarbu laikā UPB Nams bija jānodrošina arī Liepājas nekustamā īpašuma pārvaldes arhīva saglabāšana un uzturēšana.

Ēkas fasādes apdare ir no presētas akmens vates paneļiem Rockpanel – pelēkā un hameleona toņos, kas mainās atkarībā no skatupunkta, ka arī apgaismojuma intensitātes un laika apstākļiem – no “dzintara” toņa līdz pat zaļam, sarkanam un violetam, turklāt ēku no apkārtējās vides vēl papildus izceļ nakts apgaismojums.

Projekts paredzēja atjaunošanas darbus veikt ar ekoloģiskiem materiāliem. Logi tika izbūvēti no koka-stiklotām konstrukcijām – koka rāmis pārklāts ar rūdītu strukturēto stiklu, kas logu rindu izvieto vienā plaknē un panāk vizuāli izteiksmīgu efektu.

Papildu tam ir panākta augsta ēkas energoefektivitāte – 40 kWh/m2 gadā. Liepājas pašvaldības administratīvā ēka Peldu ielā 5 ir atzīta par energoefektīvāko ēku Latvijā 2021. gadā.

Foto: Liepāja

Projekta detaļas

Sazinies ar mums