UPB projekts Signalen uzvar konkursā “Zviedrijas zaļās ēkas balva 2019” nominācijā BREEAM gada celtne

“Signalen ir tāds pats projekts kā visi pārējie, bet tajā pašā laikā tas tāds nav. Tas ir lielisks piemērs tam, ka viens plus viens ir trīs,” projektu vērtē konkursa žūrija.

Signalen ir ofisa ēka Stokholmā, Zviedrijā. Projekta ietvaros UPB nodrošināja alumīnija stikloto konstrukciju un elementu fasāžu projektēšanu, ražošanu, piegādi un montāžu 10 415 m2 apjomā.
Kopējais alumīnija stikloto konstrukciju un virsgaismas laukums sasniedz 4305 m2. Elementu fasāžu kopējais skaits ir 650 vienības jeb 6318 m2.

Paralēli šim projektam tika ražotas fasādes vēl diviem citiem lieliem objektiem, tāpēc liels izaicinājums bija elementu ražošanas precīza plānošana. Darbs bija saspringts un izaicinājumu pilns, bet rezultāts un saņemtais novērtējums sniedz lielu gandarījumu un apliecinājumu tam, ka kopā spējam paveikt vēl vairāk.

BREEAM ir sertifikācijas sistēma, kas ļauj novērtēt dažāda tipa ēkas pēc dažādiem ilgtspējības kritērijiem. Šī sistēma ir starptautiski atzīta, un šobrīd ir visplašāk izmantotā Eiropā. BREEAM sertifikāciju pielieto kā labāko praksi ēku būvniecībā visā Eiropā.