UPB projektētā un būvētā LOC vieglatlētikas manēža - Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2019

Šodien svinīgā ceremonijā tika pasniegtas balvas konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019”. Nominācijā “Publiskā ēka” uzvarēja UPB Projekti projektētā un UPB Nams būvētā Liepājas Olimpiskais centrs vieglatlētikas manēža.

Ēkā izmantota efektīva ventilācijas sistēma, kas regulē temperatūru atbilstoši laikapstākļiem un manēžas noslodzei. Arī apgaismes regulēšana notiek automātiski, izmantojot kustību sensorus un taimerus. Ēkas gaisa caurlaidības mērījumu labie rezultāti ļauj manēžu pielīdzināt Skandināvijas ilgtspējīgo ēku līmenim.

UPB ir pieredze tā saucamo “zaļo” ēku būvniecībā un šobrīd uzņēmuma būvniecības portfelī 58% no projektiem ir ilgtspējīgi un energoefektīvi objekti. Esam viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Baltijā, un mums rūp ietekme, ko atstājam gan uz apkārtējo vidi, gan procesā iesaistītajām pusēm.

Konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā" tika iesniegti 27 pieteikumi, un to jau devīto gadu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris".

Paldies visām iesaistītajām pusēm par ieguldījumu un paveikto darbu!

 

Vairāk par LOC manēžu stāsta Gatis Griezītis: https://www.facebook.com/dzivosiltak/videos/2333797943524936/

Vairāk par konkursu: http://www.energoefektivakaeka.lv/