“Slimnīcas fasādei ir īpaši augstas tehniskās, termiskās, higiēnas un materiālu savietojamības prasības. Projekts ir izaicinošs arī iespaidīgā izmēra un formas dēļ – 26 000 m2 lielajai fasādei jārada rotaļīguma efekts, ko plānots panākt ar dažādiem rakstiem un krāsām. Desmit inženieru komanda strādāja 6 mēnešus, lai sagatavotu 3D rasējumus, un tas bija ļoti intensīvs, taču patiešām interesants process,” stāsta Andrius Katinas, projekta vadošais inženieris no UPB Lietuvas inženieru biroja. 3D projektēšana ir kļuvuši par neatņemamu UPB fasādes projektu daļu, kas samazina kļūdu iespējamību un ietaupa daudz laika.
Projektēšanas laikā UPB komanda cieši sadarbojās ar fasādes arhitektiem (3XN/GNX), un daudz laika tika pavadīts, meklējot labākos un efektīvākos risinājumus. Piemēram, īstās krāsas piemeklēšana gofrētā alumīnija apšuvumam prasīja vairākas diskusiju kārtas un paraugu izskatīšanas raundus, taču varam būt 101% droši, ka rezultāts atbildīs visu iesaistīto pušu prasībām. “Mēs ļoti novērtējam mūsu sadarbību ar UPB komandu,” kopdarbu novērtē Torsten Wang, 3XN arhitekts.
Projekta realizācijā UPB partneris ir būvuzņēmums LM Byg A/S. Kopumā Marijas Elizabetes slimnīcai mēs piegādāsim aptuveni 2700 fasādes elementus. Pirmajā stāvā pirmajā stāvā būs uz dekoratīva koka montēta (AOC) fasāde ar žalūzijām, savukārt pārējos stāvos – individuāla risinājuma alumīnija elementfasāde ar ārējām žalūzijām un motorizētām vērtnēm. Projekts iekļauj arī ventilējamo fasādi, liektas bīdāmās ieejas durvis, virpuļdurvis, žalūziju kontroles sistēmu u.c.