UPB mašīnbūves divīzija investē ražošanas modernizācijā

Pastāvēs, kas attīstīsies

Viena no svaigākajām investīcijām RK Machinery mašīnbūves ražotnē ir metināšanas robots. Tā mērķis ir kāpināt ražošanas efektivitāti – ne tikai palielināt izlaides jaudu, bet arī garantēt vienmērīgu metināšanas kvalitāti un precizitāti.

“Mūsu komandā ir patiešām profesionāli metinātāji, taču neviens cilvēks nespēj identiskā kvalitātē nostrādāt 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā. Robots to var, tāpēc izlēmām sērijveida ražošanā integrēt arī automātiku. Šādām detaļām laika ietaupījums ir ievērojams, kamēr darbinieku pārziņā paliek sarežģītāki metināšanas uzdevumi,” tā skaidro Ritvars Višs, RK Metāls tehniskā direktora vietnieks.  

Jaunais robots ir tikai daļa no mērķtiecīgiem ieguldījumiem ražošanas modernizācijā. Grobiņā izvietotajai mašīnbūves divīzijai pēdējos gados ir gan paplašināta ražošanas platība, kas iekļauj arī jaunus nerūsējošā tērauda montāžas un apstrādes cehus, gan arī investēts jaunās, mūsdienīgās ražošanas iekārtās kā, piemēram, frēzes, zāģi u.c.

Pirmā izaugsmes desmitgade

Maijā apritēs jau 10 gadi, kopš RK Metāls tika izveidota atsevišķa mašīnbūves divīzija. Savos pirmajos desmit darbības gados RK Machinery ir pakāpeniski audzis, nupat sasniedzot jau 10 miljonu eiro apgrozījumu, un uzņēmuma komandai šis atskaites punkts drīzāk ir kā pirmais stabilais solis vēl tālākai attīstībai.

Viena no galvenajām izaugsmes atslēgām ir bijusi “apetīte” pēc arvien lielākiem izaicinājumiem. Šobrīd RK Machinery spēj tikt galā ar tik sarežģītiem mašīnbūves projektiem, ka klientu vidū ir uzņēmumi no visas pasaules. Komandas inženieriem un ražošanas speciālistiem tiek uzticēta pilna produktu izstrāde – paveikto darbu portfolio atradīsiet gan sērijveida detaļas, gan sarežģītas sistēmas visdažādākajām nozarēm, no pārtikas industrijas līdz pat būvmateriālu ražošanai.

Starp pēdējā laika apjomīgākajiem projektiem jāizceļ siltumizolācijas materiālu ražošanas iekārtas un ūdens attīrīšanas iekārtu komplektējošas daļas. Lai arī projekti ir no pavisam atšķirīgam nozarēm, tos vieno pasūtītāju vēlme saviem klientiem piedāvāt ilgtspējīgus, energoefektīvus un šobrīd tirgū pieprasītus risinājumus.

Spēks ir ne tikai metālā, bet arī komandā

Šobrīd RK Machinery strādā ap 80 cilvēkiem, un komanda ietilpst vienā no vadošajiem metāla būvkonstrukciju ražošanas uzņēmumiem Latvijā - RK Metāls. Uzņēmums ir arī daļa no UPB grupas, kas ir liela priekšrocība tehnoloģiski izaicinošu projektu realizācijā - strādājot kopā ar stikla, betona, būvniecības, projektēšanas un citu jomu speciālistiem no citām struktūrām, ir iespējams realizēt pat visambiciozākās pasūtītāja idejas.

Ja vēlies piebiedroties RK Machinery komandai, apskati vakances šeit.