Topošais arhitekts ar skatu nākotnē – Kārlis Mičulis

"Tiekties pēc lietu būtības, izprast - analizēt kopsakarības. Censties darīt to, kas vislabāk padodas, un patiesu piepildījumu rodu caur spēju līdzsvarot - integrēt dažādus dzīves aspektus," tā Kārlis Mičulis par savas dzīves moto.

Kārlis Mičulis ir UPB izglītības fonda “Stabilitāte” stipendiāts jau 3 gadus. Mācoties Rīgas celtniecības koledžas vidusskolā nolēmis savu turpmāko izaugsmi saistīt tieši ar arhitektūru, jo šī joma apvieno Kārlim divas tik nozīmīgas sfēras – vizuālo izpausmi un iespēju to realizēt fiziski. Pamatojot savu izvēli, jaunietis teic: “Arhitektūra tiek izpausta caur materialitāti, kas nosaka telpisko atmosfēru - krāsu, sajūtu, pat smaržu, savukārt no filozofiskās puses – ēkas arhitektūra nosaka to, kā tajā esošie cilvēki veidos savstarpējās attiecības , un kā  ikdienā patērēs telpu. Arhitektūra veido vidi, kas programmē mūsu uzvedības ieradumus, tāpēc uzskatu, kas tas ir nozīmīgs un ļoti būtisks sabiedrības veidošanas pamatelements. Kā teicis Vinstons Čērčils: “Mēs veidojam ēkas, bet pēc tam ēkas veido mūs”.”

Pēc vidusskolas 2012. gadā Kārlis uzsācis mācības RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes starptautiskās arhitektūras programmā, kur veltījis nedalītu uzmanību mācībām un sevis pilnveidošanai. Pateicoties labajām sekmēm, jaunais arhitekts ir ieguvis arī Erasmus stipendiju praksei Cīrihē un jau vasarā dosies gūt gadu ilgas praktiskās iemaņas starptautiskajā arhitektu birojā KCAP, kas nodarbojas ar pilsētplānošanu un dažādu ēku arhitektūru. Kārlis par savu lēmumu ir pārliecināts: “Izvēlējos turpināt sevis pilnveidošanu tieši Šveicē, jo tur ir viena no Eiropā sakārtotākajām sistēmām būvniecībā un arhitektūras projektēšanā. Šajā valstī projektēšanai tiek atvēlēts pietiekams laiks, lai atrastu atbilstošākos risinājumus un nodrošinātu augstāko kvalitāti.”

Jaunieša tālākie plāni ir iegūt maģistra grādu kādā no Šveices vai Skandināvijas arhitektūras augstskolām, kas, viņaprāt, sniedz vienu no pamatīgākajām un daudzpusīgākajām  zināšanām arhitektūrā.
 
Pēc prakses Šveicē un maģistra grāda iegūšanas, Kārlis plāno atgriezties Latvijā, lai sniegtu savu pienesumu mūsu valsts arhitektūrā.