RK Metāls mašīnbūves virziens divkāršo ražošanas jaudu, veicot zīmīgas investīcijas tehnoloģijās

UPB holdinga jaunais uzņēmējdarbības virziens – mašīnbūve sasniedz peļņas slieksni un veic ražošanas paplašināšanu ar jaunām metāla apstrādes un koordinātu mērīšanas iekārtu ražošanas tehnoloģijām. Iegādātās iekārtas ir energoefektīvas un videi draudzīgas, to iegādē investēti vairāk nekā 620 000 EUR.

 

Pirms diviem gadiem UPB holdingā izveidotais uzņēmējdarbības virziens – mašīnbūve uzņēmumā RK Metāls jau ir sasniedzis peļņas slieksni jeb tā saukto biznesa nulles punktu. Tas izdevies pateicoties spēcīgajai inženieru komandai, investīcijām tehnoloģijās, kā arī pārdomātai ražošanas un tirgus apgūšanas stratēģijai.


Šā gada vidū veikta modernu tehnoloģiju iegāde – mašīnbūves rūpnīca papildināta ar CO2 lāzergriešanas iekārtu TRUMPF TruLaser 3030 TruFlow 5000, Hexagon ROMER Absolute Arm koordinātu mērīšanas iekārtu, kā arī ar hidraulisko liekšanas presi DURMA ADS 25100, kas ļaus rūpnīcai dubultot ražošanas apjomus, samazināt elektropatēriņu, nodrošināt objektīvāku un precīzāku rūpniecisko ražošanas kontroli ģeometrijas elementu salīdzināšanā ar rasējumā definētajiem, kā arī veidot 3D modeļus no detaļas skenētajām ģeometrijas formām. Rūpnīcas modernizēšanas projekts veikts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmas „Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā” ietvaros.


Līdz šim mašīnbūves komandas pamatmērķis bija produktu prototipu izstrāde, tirgu analīze un potenciālo klientu piesaiste, taču šobrīd tiek veidotas produktu līnijas, kas dos peļņu no divos gados veiktajām intelektuālajām un finanšu investīcijām. 2014. gadā izstrādāti tādi produkti kā ekskavatora kauss ar hidraulisko pagriešanas sistēmu, alumīnija profilu frēzēšanas procesa manipulatoru līnija, un sinerģijā ar AILE Grupa radītās motorizētās fasādes.


Attiecībā uz tirgu apgūšanu, RK Metāls mašīnbūves produkti līdz šim ir eksportēti uz Nīderlandi, Dāniju, Norvēģiju, Irāku un ASV, savukārt agrotehnikas distribūcijas uzņēmumi no Vācijas un Austrijas ir izteikuši vēlmi kļūt par RK Metāls lauksaimniecības tehnikas produktu aģentiem šajās valstīs.


Mašīnbūves ražotne UPB holdingā tika izveidota ar mērķi attīstīt inženieru korpusu, papildinot apvienoto stikla, metāla un betona projektēšanu ar precīzās metālapstrādes un mašīnbūves elementiem. Sinerģija starp dažādām produktu grupām rada aizvien lielāku pievienoto vērtību gan būvniecības, gan enerģētikas projektos, kā arī ļauj apgūt jaunus ģeogrāfiskos un produktu nišu tirgus. UPB holdinga investīcijas attīstībā pēdējo trīs gadu laikā sasniegušas 5 milj. EUR ik gadu, kas ļāvis turpināt jaunas un modernas ražošanas infrastruktūras ieviešanu. Holdinga plāni sinerģijas paplašināšanā līdz šim ir veiksmīgi īstenojušies, un UPB ir atvērts arī turpmākai jaunu uzņēmējdarbības virzienu attīstīšanai, kas ļautu radīt vēl sarežģītāku gala produktu klāstu.