Iemūrēta laika kapsula topošās KNAUF biroja ēkas pamatos

Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu jaunā biroja pamatos “Knauf” uzsāk 30 gadu jubilejas atzīmēšanu, kuru svinēs nākamā gada laikā, kad arī tiks pabeigts jaunais birojs, kas būs kā dāvana darbiniekiem uzņēmuma nozīmīgajā notikumā. Kapsulā tika ielikti darbinieku novēlējumi nākamajai paaudzei.

1200 m2 plašā biroja būvniecībā “Knauf” ieguldīs 3,2 miljonus eiro. Biroja projektēšanu un būvniecību veic “UPB” grupa.

“30 gadu laikā esam apliecinājuši mūsu apņemšanos kvalitātei un inovācijām būvniecības nozarē, kā arī izveidojuši septiņas ražotnes, kurās radām vietējus, augstas kvalitātes un ilgtspējīgus produktus, kurus eksportējam uz vairākām valstīm. Daļa no mūsu panākumiem ir “Knauf” kompleksu sistēmu izveide – dažādi būvniecības risinājumi un konstrukcijas, kas būtiski atvieglo būvniecības procesu un nodrošina augstu kvalitāti, drošību un ekonomiskumu. Mēs īpašu vērību esam veltījuši apjomīga piedāvājuma izveidei un profesionāli izstrādātai pielietojuma metodikai, kas ir noderīgas gan profesionāliem būvniekiem, gan ikvienam, kas vēlas būvēt vai modernizēt savu mājvietu. Sadarbībā ar ģenerāluzņēmēju “UPB” mēs uzbūvēsim jauno biroju lielākoties ar “Knauf” sistēmām, darbiniekiem radot ērtu, modernu un ilgtspējīgu biroju,” saka “Knauf” ģenerāldirektors Baltijas valstīs Arnis Ivanovs.

“Priecājamies redzēt, kā attīstās viens no nozares flagmaņiem, vienlaikus investējot savu darbinieku ikdienas darba apstākļu uzlabošanā. Topošais Knauf birojs ne tikai iemiesos uzņēmuma vērtības, bet arī izcels pašu ražoto materiālu kvalitāti un priekšrocības Tajā ir daudz domāts arī par ilgtspējīgu risinājumu integrēšanu, kas šobrīd ir īpaši aktuāli. Savukārt mums tā ir iespēja parādīt UPB grupas kompetences ilgtspējīgu ēku projektēšanā un būvniecībā, turklāt, uzticot pilnu procesu vienai uzņēmumu grupai, pasūtītājs iegūst gan izmaksu, gan laika ziņā,” saka “UPB Nams” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rožkalns.

Biroja būvniecībā tiks izmantotas dažādas “Knauf” sistēmas, piemēram, ārsienas tiks veidotas ar “Knauf Aquapanel” tehnoloģiju, kas ļauj radīt plānas ārsienas konstrukcijas ar zemu siltuma caurlaidību un augstu skaņas izolāciju, izmantojot sausās būves priekšrocības un “Knauf Insulation” minerālvati ar ECOSE tehnoloģiju. “Knauf Sockel-SM Pro” minerāla armējošā java un līmjava cokola zonai nodrošinās visaugstāko drošību cokola zonā un aizsardzību pret augsnes radīto mitrumu. Augstai ugunsizturībai un drošībai jaunajā birojā tiks izmantotas arī speciālās sistēmas “Knauf Cubo” tehniskā telpa, kas ir pašnesoša telpa-telpā sistēma, un “FireWin” ugunsaizsardzības materiāli kā ugunsdrošā krāsa metāla konstrukcijām un ugunsdrošie blīvējumi inženierkomunikāciju šķērsojumiem.

Lai nodrošinātu patīkamu darba vidi iekštelpās (akustisko komfortu), tiks izmantotas perforētās ģipša plāksnes “Cleaneo” un moduļu griestu plāksnes “Danoline”, kā arī griestu risinājumi no “Knauf Ceiling Solutions” un “Knauf Design”. Biroja iekšsienas tiks veidotas ar sausās būves sistēmām ar “Knauf Blue” un “Silentboard” plāksnēm, kas ļauj veidot plānas skaņu izolējošas un ugunsdrošas starpsienas. Grīdā tiks izmantota “Knauf FE 50 Largo” pašizlīdzinošā anhidrīta grīda, kas nodrošina ātru izstrādi lielās platībās un augsta mehāniskā stiprība, bet neveido rukumu un iekšējos spriegumus.

Ēkas būvprojektu izstrādāja UPB grupas uzņēmums “Inženieru birojs “Būve un Forma”, ēkas arhitektūru – SIA “LAAGA ARCHITECT” un būvuzraudzību nodrošina SIA “Forma 2”.

Jaunais birojs top Ropažu novada Sauriešos, kur 30 hektāru plašajā teritorijā atrodas septiņas “Knauf” ražotnes, “Knauf Akadēmija” apmācībām un kur līdz šim atradās arī “Knauf” birojs. Līdz ar jaunā biroja uzbūvi darbību uzsāks arī jaunizveidotais “Knauf Shared Service Center”, kas nodrošinās pakalpojumus citiem “Knauf” Grupas uzņēmumiem. “Knauf” komandu veido vairāk nekā 220 darbinieki, no kuriem lielākā daļa strādā ražotnēs, bet 77 darbinieki strādās jaunajā birojā.