Ekspluatācijā nodota Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža

Saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles atzinumu 2023. gada 22. decembrī ekspluatācijā tika pieņemts objekts – daudzfunkcionālā Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža. SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” jaunā sporta ēka atrodas Augšielā 1, Rīgā, un apmeklētājiem vieglatlētikas manēža tiks atvērta jau nākamā gada sākumā. 

Daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēža ir ļoti gaidīts projekts, kas nodrošinās pašus modernākos treniņu un sacensību apstākļus gan profesionāliem sportistiem, gan radīs apstākļus un iespēju vispusīgi attīstīt arī bērnu un jauniešu, kā arī paralimpiskā sporta vajadzības.   

AS “UPB” valdes loceklis Uģis Grīnbergs sacīja, ka “tik apjomīgā projektā kā šis būtiska bija mūsu veiksmīgā ikdienas sadarbība ar pasūtītāju, jo ir svarīgi, lai visas puses būtu tendētas uz racionāla risinājuma atrašanu jebkuros izaicinājumos – un tādi mums bija ne mazums, īpaši projekta sākuma posmā. Arī nodošanas fāzē jutām atbalstu no visiem projektā iesaistītajiem. Protams, īpašs paldies UPB projektēšanas un būvniecības komandai, kas visu šo gadu mērķtiecīgi strādājusi, lai šajā apjomīgajā būvprojektā mums izdotos sasniegt finišu plānotajā laikā!”

Vieglatlētikas manēža tika būvēta, ievērojot Latvijas un starptautisko profesionālā sporta organizāciju projektēšanas vadlīnijas, un atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas asociācijas “World Athletic” noteikumiem, kas ļauj to sertificēt augsta līmeņa sacensību norisei. Būvniecībā tika ievēroti vides pieejamības standarti, plānošanā iesaistot arī attiecīgo sporta veidu pārstāvjus, lai pēc iespējas racionāli pielāgotu telpas un iekārtas dažādu sporta viedu, tai skaitā paralimpiskā sporta vajadzībām.

Daniēls Nātriņš, “Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes priekšsēdētājs: “Paldies ikvienam un visai komandai kopā, kas bija, ir un būs iesaistīti vieglatlētikas manēžas realizācijā. Uzsākot būvniecību ar būvatļaujas saņemšanu 2023. gada marta sākumā, mēs apzinājāmies, ka plānotie būvniecības termiņi ir gan izaicinājums, gan atbildība un arī solījums. Šobrīd, saņemot atzinumu par objekta pieņemšanu ekspluatācijā, esmu gandarīts par profesionalitāti un sadarbību, un vairāku uzņēmumu veiksmīgo un rezultatīvo komandas darbu.”

Vieglatlētikas manēža primāri būs paredzēta vieglatlētikas disciplīnu treniņiem un sacensībām, savukārt ārpus vieglatlētikas treniņu laikiem – komandu sporta veidu, tostarp volejbola, florbola, handbola un futzāla, treniņiem un sacensībām. Manēžā būs trenažieru zāle, kā arī plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, sauna, sportistu atpūtas telpas, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpas un sporta inventāra uzglabāšanas telpas. Skatītāju ērtībai tiks nodrošinātas tribīnes, kuru izvietojumu būs iespējams mainīt atkarībā no pasākuma veida ar vairāk nekā 1600 sēdvietu pieejamību. Savukārt ēkas ziemeļu pusē atrodas bobsleja starta estakāde treniņu vajadzībām.