Atklāts jaunais Latvijas Finieris impregnēšanas cehs

2016. gada 27. oktobrī tika atklāta UPB Nams būvētā Latvijas Finieris Impregnēšanas ceha jaunbūve, kurā ietilpst ražotnes, noliktavas un biroja telpas. Rūpnīca atrodas Rīgā un tās galvenie darbības virzieni ir bērza saplākšņa ražošana, dekoratīvā impregnētā papīra izgatavošana, sveķu sintēze, līmes ražošana un kokapstrāde.

 

UPB Nams šajā projektā veica ģenerālbūvniecību, nodrošinot pilnu būvniecības ciklu - no projektēšanas līdz objekta nodošanai ekspluatācijā. 
Impregnēšanas ceha konstrukcijās tika kombinēti dažādu konstrukciju risinājumi – no koka, dzelzsbetona, metāla un saplākšņa materiāliem.

 

“Pasūtītājam ir augstāka kvalitātes latiņa, jo 3000 m2 lielajā ražotnē nesošās koka konstrukcijas ir Somijā līmēts masīvkoks ar augstāko nestspējas klasi, fasādē iebūvēti koka – alumīnija logi, karkass un jumts būvēts no kārtainiem koka paneļiem, kaut arī industriālajos objektos parasti pamatā ir metāla karkass un plastmasas logi,” atšķirību no citiem industriālajiem projektiem skaidro UPB Nams valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis. Lai arī Latvijā būves ar šādu materiālu uzbūvi ir reta parādība, Skandināvijā no koka konstrukcijām ir salīdzinoši daudz 16 stāvu daudzdzīvokļu ēku, koncertzāļu un stadionu.

 

Projekta realizācijā piedalījās arī citi UPB holdinga uzņēmumi – Būvmehanizācija (ārējie ūdensvada un kanalizāciju tīkli, ārējie siltumtrases tīkli), RK Metāls (metāla konstrukciju ražošana), MB Betons (dzelzsbetona paneļu ražošana un piegāde), H&L Studija (apdares materiālu piegāde – flīzes, linolejs), AILE grupa (koka – alumīnija logu, durvju ražošana un montāža).

 

Paldies visiem UPB darbiniekiem par ieguldīto darbu šī projekta realizēšanā!