Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra pacientiem tagad pieejamas plašas un mūsdienīgas telpas konsultācijām, fizioterapijai, mākslas terapijai, rotaļām un ergoterapijai. Stacionārā ir 24 gultas vietas, ir tikai vienvietīgas palātas, pieejamas mācību un atpūtas telpas, sporta zāle un zāle interešu izglītībai.
“Pacientu pieredzes uzlabošana Bērnu slimnīcā ir viena no stratēģiskajām prioritātēm, jaunajā ēkā ir pārdomāta ne tikai katras telpas atrašanās vieta un iekārtojums, bet arī izdiskutētas un īstenotas daudzas idejas par to, kā vēl palīdzēt bērniem un jauniešiem centrā justies labāk. Piemēram, pie katras konsultāciju telpas ir ekrāns, kurā bērns pirms vizītes var izpētīt fotogrāfijas, kāda izskatās telpa un speciālists, kas ir ļoti svarīgi bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Mums rūp ikkatra darbinieka labbūtība, jaunajā ēkā esam izveidojuši vidi, kurā speciālisti varēs justies kā savās otrajās mājās. Būtiski, ka bērnu psihiskās veselības aprūpes speciālisti tagad atrodas vienā novietnē ar visām Bērnu slimnīcas nodaļām un klīnikām, kas ļaus attīstīt daudz plašāku sadarbību un izpratni par psihosomatiskiem traucējumiem,” atzīst Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs.
“Sabiedrības veselības jomā bērnu un jauniešu psihiskā veselība ir viena no prioritātēm un savu aktualitāti saglabās arī turpmāk. Jaunā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra izveide ir ne tikai nozīmīgākais ieguldījums bērnu psihiskās veselības infrastruktūrā pēdējos gados, bet tās ir arī lieliskas pārmaiņas gan bērnu psihiatrijas pakalpojumu sniegšanā, gan psihiskās veselības jomā strādājošo medicīnas darbinieku ikdienā,” atklāšanas pasākumā uzsvēra Agnese Vaļuliene, LR Veselības ministrijas valsts sekretāre.
Pārcelšanās uz jaunām mūsdienīgām telpām ir svarīga ne tikai pacientu pieredzes uzlabošanai, bet arī BJPVC darbiniekiem. “Rūpējoties par centra pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti, attīstīsim darbu specializētās multidisciplinārās komandās, arī jaunās centra telpas ir veidotas lai maksimāli veicinātu speciālistu komunikāciju un sadarbību. Mūsu nākamā gada uzdevums ir izveidot aktīvi strādājošu metodiskās vadības centru, lai ar Bērnu slimnīcas uzkrātajām zināšanām un kompetenci atbalstītu ambulatoro un sabiedrībā balstītu psihiskās veselības pakalpojumu veidošanu un attīstīšanu visā Latvijā,” skaidro Ņikita Bezborodovs, Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra vadītājs.