Atklāj pirmo UPB būvēto energoefektīvo sporta zāli Latvijā

Piektdien, 26. februārī, plkst. 12.00 tika atklāts Ādažu Brīvās Valdorfa skolas paplašināšanas projekts, kurā skolai tika uzbūvēts papildus mācību korpuss divos stāvos un sporta zāle, kas projektēta kā augstas energoefektivitātes ēka. Projekts tika nodots ekspluatācijā 2016. gada 22. februārī.


Projekta īstenošanas rezultātā tiks uzbūvēta zemas enerģijas patēriņa ēka, kur siltumenerģijas patēriņš uz apkurināmo telpu platību apkurei ir 14.03 kWh/m2 gadā. Zāle aprīkota ar atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām. Zemes siltumsūknis tiek izmantots kā siltuma pamatresurss, kuru ierīkojot tika veikti 4 urbumi ar kopējo garumu 310 metri. Kā alternatīvais siltuma resurss ēkas Dienvidu fasādē tika izvietoti 15 plaknes absorbcijas saules kolektori. Ēkā arī ierīkota rekuperācijas (siltuma apgūšanas) ventilācijas sistēma ar rekuperācijas koeficientu – 85%.


Projekta realizācijas laikā tika sasniegti divreiz mazāki ēkas gaisa caurlaidības rādītāji, nekā bija plānots sākumā. Sporta zāles grīda ir izbūvēta ar Kanādas kļavas masīvkoka grīdas segumu, kas ieguvusi FIBA (Starptautiskās basketbola federācijas) sertifikātu un atbilst pasaulē vispāratzītam DIN 18032 standartam.


Ādažu Brīvās Valdorfa skolas jaunā sporta zāle ir paraugs un piemērs energoefektīvu būvju tradīcijai Ādažos un Rīgas rajonā kopumā, atzīst projekta pasūtītāji.


"Līdz ar šo projektu mums ir arī liela atbildība. Šādu energoefektīvu būvju Latvijā šobrīd nav daudz, līdz ar to šis projekts reizē bija izaicinājums un mūsu kompetences apliecinājums," atklāj SIA "UPB Nams" projektu vadītājs Vjačeslavs Poliščuks.
Svinīgajā atklāšanas pasākumā bija aicināti piedalīties pārstāvji no LR Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Ādažu novada domes pārstāvji, kā arī projekta arhitekti, energoauditori un visi citi interesenti. 


Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments. Ādažu Brīvā Valdorfa skolas publiskajā iepirkumā par atbilstošāko tika atzīta būvkompānija AS "UPB". Būvdarbus veica AS "UPB" holdingā ietilpstošais uzņēmums SIA "UPB Nams".