UPB būvēs Knauf jauno biroju Sauriešos

Viens no lielākajiem būvmateriālu ražotājiem Baltijā “Knauf” ieguldīs 3,2 miljonus eiro jauna biroja būvniecībā ar mērķi izveidot modernu, ērtu un ilgtspējīgu darba vidi darbiniekiem. Efektīvi izplānotajā 1200 m2 plašajā birojā būs darba vietas 77 Latvijas “Knauf” komandas locekļiem, kā arī tajā darbosies jaunizveidotais “Knauf Shared Service Center”, kas nodrošinās pakalpojumus citiem “Knauf” Grupas uzņēmumiem.  

Jaunais birojs atradīsies “Knauf” 30 hektāru plašajā teritorijā Ropažu novada Sauriešos, kur jau darbojas septiņas “Knauf” ražotnes, “Knauf Akadēmija” apmācībām un kur līdz šim atradās arī “Knauf” birojs.

“Jaunais, mūsdienīgi aprīkotais birojs būs viena no lielākajām dāvanām mūsu darbiniekiem “Knauf” 30 gadu jubilejā, kuru atzīmēsim nākamgad. Biroja būvniecību uzsāksim šogad ar mērķi 2024. gada vasarā komandai jau ļaut baudīt darbu jaunajā birojā, kurā tiks ieviesti jaunākie digitālie un ilgtspējīgie risinājumi darbinieku labsajūtas un produktivitātes celšanai. Jaunā biroja būvniecībā pēc iespējas vairāk tiks izmantoti “Knauf” ražotie produkti, tādējādi birojs kļūs arī par lielisku paraugu tam, kā radīt ilgtspējīgu ēku ar augstas kvalitātes, Latvijā ražotiem materiāliem,” saka “Knauf” ģenerāldirektors Baltijas valstīs Arnis Ivanovs.

“Knauf” jaunā biroja būvniecība uzticēta būvniecības un industriālajam koncernam “UPB”, kas tika izvēlēts konkursa ietvaros. “UPB” nodrošinās gan biroja projektēšanu, gan būvniecību.

“Vairāk nekā vienkārši būve – šī biroja ēka simbolizē starptautiski atzīta ražošanas uzņēmuma attīstību šeit, Latvijā. Mēs savukārt novērtējam, ka varam uzņemties pilnu atbildību par būvniecības procesu, sākot ar projektēšanu līdz atslēgu nodošanai jau pilnīgi gatavam birojam. Priekšā ir intensīvs darba gads, taču ticu, ka sadarbība būs efektīva un racionāla,” saka “UPB” valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.

“Knauf” jaunā biroja ēka tiks būvēta, ievērojot jaunākos energoefektivitātes un kvalitātes standartus, piemēram, tajā būs mūsdienīga ventilēšanas un dzesēšanas sistēma, radot darbiniekiem komfortablu telpu klimatu. Īpaša vērība tiks pievērsta apgaismojumam, lai nodrošinātu gan ērtu darba vidi, gan rūpētos par ilgtspējīgiem risinājumiem. Birojs tiks veidots, ietverot individuālas darba vietas katram darbiniekam, sapulču un atpūtas telpas, virtuvi, dušas zonu. Biroja iekārtojums veidots domājot gan par funkcionalitāti un kvalitāti, gan darbinieku labsajūtu.

“Knauf” komandu veido 218 darbinieki, no kuriem lielākā daļa strādā kādā no septiņām “Knauf” ražotnēm vai “Knauf” karjeros Salaspilī vai Saulkalnē, kuros tiek iegūts ģipšakmens, no kura top “Knauf” daudzveidīgā produkcija.

Par SIA “Knauf”

SIA “Knauf” ir starptautiski atzīts, inovatīvs būvmateriālu un būvniecības sistēmu ražotājs un viens no tirgus līderiem sausās būves materiālu ražošanā. “Knauf” galvenie darbības virzieni ir ģipša plākšņu, ģipša šķiedras, cementa un akustisko plākšņu, sauso ģipša un kaļķa-cementa maisījumu un fasādes siltināšanas materiālu ražošana, kuru pamatā ir rūpes ilgtspējīgu būvniecību. Latvijā “Knauf” tika dibināts 1994. gadā un šobrīd nodarbina 218 darbiniekus. Ieguldot vairāk nekā 80 miljonus eiro, “Knauf” ir izveidojis septiņas ražotnes, nodrošinot “Knauf” produkcijas ražošanu visam Baltijas tirgum.

Projekta vizualizācijas: LAAGA Architects