Gamlestads Torg

Komplekss Gamlestads Torg sastāv no divām atsevišķām ēkām, kurās izvietotas biroju telpas un kultūras centrs. Lielākā no ēkām stiepjas 82 m augstumā. Komplekss atrodas Gēteborgas Gamlestandenes (Gamlestanden) mikrorajonā, veidojot šī rajona biznesa centru un satiksmes mezglu.

Galvenais inženieru izaicinājums ēkas projektēšanas laikā bija ēkas unikālā fasādes elementu sistēma, kas veidota, izmantojot dubulto elementu struktūrfasādes. Lai panāktu objektā iecerēto vizuālo izskatu, rakstam tika izmantoti četri dažādi zīdspiedes tipi, kas veidota kā kombinācija no trīs dažādām zīdspiedēm (100% balts, 65% balts, 0% balts).

Savukārt montāžas posmā lielākais izaicinājums bija funkcionējošā infrastruktūra, kas aptver objektu. Objekta ciešā tuvumā atrodas tramvaja un vilciena sliedes, kas stipri ierobežoja būvniecības laukuma platību prasīja ievērot papildu drošības pasākumus.

2018.gadā Gamlestads Torg ieguva Latvija 1. vietu konkursā “Latvijas būvniecības gada balva” nominācijā  „Jaunbūve – sabiedriskā ēka”.

Sazinies ar mums