UPB uzsāk 2018. gadu ar jaunu portfeļa struktūru un šogad sagaida stabilu apgrozījuma izaugsmi

Novērtējot iepriekšējā gadā paveikto, UPB iezīmējas divas galvenās ievirzes – jaunu produktu radīšana un pievēršanās lielākiem, sarežģītākiem projektiem. Saskaņā ar neauditētajiem datiem pērn UPB apgrozījums sasniedza 149 miljonus eiro. Savukārt 2018. gadā paredzams stabils apgrozījuma pieaugums vairāk nekā 10% apmērā.

Novērtējot iepriekšējā gadā paveikto, UPB iezīmējas divas galvenās ievirzes – jaunu produktu radīšana un pievēršanās lielākiem, sarežģītākiem projektiem. Saskaņā ar neauditētajiem datiem pērn UPB apgrozījums sasniedza 149 miljonus eiro. Savukārt 2018. gadā paredzams stabils apgrozījuma pieaugums vairāk nekā 10% apmērā.

2017. gadā UPB grupas uzņēmumos tika radīti vairāki jauni produkti ar augstāku pievienoto vērtību. Jauno produktu pamatā ir augstāks to apstrādes līmenis rūpnīcā, kā arī dažādu veidu konstrukciju apvienošana vienā produktā, piemēram, dzelzsbetona sienas elementi ar iestrādātiem alumīnija profila logiem un jau gatavu ķieģeļu apdari. Šāds risinājums apvieno metāla, betona un stikla konstrukcijas, savukārt augstais gatavības līmenis rūpnīcā ļauj veikt ātrāku montāžas darbu izpildi ar būtiski augstāku kvalitāti nekā veicot katras atsevišķas konstrukcijas montāžu objektā uz vietas. Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Viedo materiālu kompetences centru ir uzsākti arī vairāki pētniecības un attīstības projekti betona un dzelzsbetona jomā, lai izpētītu jaunus materiālus un izstrādātu unikālus produktus.

UPB objekti kļūst aizvien lielāki un sarežģītāki. 2017. gadā ievērojamākais projekts bija 28 stāvus un 115 metrus augstā biroju ēka Stockholm New Zviedrijā. Tās neregulāro formu metāla un dzelzsbetona konstrukciju projektēšanu veica UPB inženieri. UPB veiks arī šo konstrukciju izgatavošanu, loģistiku un montāžu. Gada beigās tika noslēgts lielākais līgums eksporta tirgos UPB vēsturē – studentu pilsētas rajona būvniecība par summu vairāk nekā 20 miljonu eiro. Pērnā gada lielākais objekts Latvijā bija IKEA Tirdzniecības centra būvniecība, kuru šogad plānots nodot ekspluatācijā, un Liepājas Olimpiskā centra (LOC) manēžas izbūve.

Lielu pasūtītāju interesi Latvijā izraisīja UPB piedāvājums Design&Build līgumu projektiem. Šiem projektiem tiek piedāvāta apvienota projektēšana un būvniecība. Šāds risinājums pašlaik ir ļoti aktuāls, ņemot vērā tuvākajos gados prognozēto straujo apjomu pieaugumu Latvijas būvniecībā. Pagājušajā gadā viens no lielajiem Design&Build projektiem bija LOC manēža, kuras atklāšana gaidāma marta sākumā, kā arī Baku lidostas angāra projektēšana un būvniecība Azerbaidžānā, kuru ir paredzēts pabeigt šogad.

UPB aktīvi piedalās pašlaik notiekošajā Latvijas būvniecības vides sakārtošanā. Jau gada vidū UPB lielajos objektos tika ieviesta ID karšu sistēma, kas ļauj pārraudzīt gan cilvēku nostrādātās stundas, gan viņu kvalifikāciju un kontrolēt piekļuvi objektam.

Pagājušais gads UPB inženieriem bija kvalitatīvas izaugsmes un nostiprināšanās gads. Tika paplašināts UPB inženieru birojs Baltkrievijā, kurā nu jau 11 cilvēku komanda patstāvīgi strādā ar vairākiem ārvalstu projektiem. Arī turpmāk plānots paplašināt inženieru komandu un jau tuvākajā laikā tiks veidota UPB inženieru struktūrvienība Lietuvā.

 

UPB ir viens no vadošajiem industriālajiem koncerniem Baltijā. Projektēšana, ražošana, loģistika, būvniecība un serviss ir jomas, kur UPB vārds ir labi zināms jau vairāk nekā 27 gadus. Uzņēmumu grupas priekšrocība ir spējā piedāvāt integrētus risinājumus stikla, metāla, betona struktūru, kā arī enerģētikas un mašīnbūves jomā. UPB uzņēmumi un to ražotņu tīkls pārklāj visu Latvijas teritoriju, un segtās ražošanas platības sasniedz 60 000 m2. Lielākās UPB uzņēmumu grupas ir MB Betons grupa, RK Metāls grupa, AILE grupa, UPB Energy grupa un UPB Nams grupa. UPB pašlaik strādā vairāk nekā 1500 darbinieku. UPB ir pārstāvniecības 11 valstīs – Latvijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Īrijā, Norvēģijā, Dānijā, Islandē, Vācijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā.