RK Metāls mašīnbūves rūpnīca palielina apgrozījumu par 57% un apgrozījuma pieaugumu plāno arī tuvākajā nākotnē

Pērn jaunais UPB holdinga biznesa virziens - mašīnbūve gada beigas sagaidīja ar 1,61 milj. eiro apgrozījumu. Neskatoties uz to, uzņēmums turpina attīstīt jaunus produktus un apgūt jaunus tirgus, šobrīd uzsākot pastāvīgu eksportu uz Vāciju un Austriju.

 

2015. gadā RK Metāls mašīnbūves ražotnē tika veiktas investīcijas 620 tūkst. eiro apmērā 3D koordinātu mērīšanas, lāzergriešanas iekārtu un hidrauliskās liekšanas preses iegādei. Jaunās metāla apstrādes iekārtas pērn ļāvušas strauji kāpināt ražošanas apjomus, sasniedzot 532 tonnas. Jaunā liekšanas prese, kas ir vieglāka un ar mazu elektroenerģijas patēriņu, ļauj apstrādāt vienkāršākās detaļas un atslogo lielo presi apjomīgāku produktu, piemēram, elementfasāžu, apstrādei. Savukārt 3D koordinātu mērīšanas iekārta nodrošina ražošanas precizitāti līdz 10 nanometriem, kas ir pamatnosacījums sarežģīto produktu ražošanā. Rūpnīcas modernizēšanas projekts veikts ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu, izmantojot Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmu „Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā”.

 

Runājot par jaunajiem tirgiem, RK Metāls valdes loceklis un mašīnbūves virziena vadītājs Artjoms Fokejevs ir optimistisks: “Šobrīd notiek mūsu agrotehnikas komponenšu testēšana Vācijas un Austrijas prasībām. Esam piesaistījuši distribūcijas uzņēmumu, kas turpmāk izplatīs RK Metāls mašīnbūves produktus šajos tirgos. Tāpat pagājušā gada beigās piedalījāmies tirdzniecības misijā Nīderlandē kopā ar “GatewayBaltic”, kur tikāmies ar uzņēmējiem. Šobrīd jau esam uzsākuši sadarbību ar jauniegūtajiem klientiem par specializētu hidraulisko kausu ražošanu autotransportam metāla kausēšanas cehos. Ar vēl diviem Nīderlandes uzņēmumiem esam pārrunu procesā.”

 

UPB jaunais biznesa virziens turpina attīstīties - pašreiz jauno produktu izstrādes stadijā ir tādi produkti kā triju asu pusautomātiskais portāls dzelzsbetona elementu slīpēšanai, ventilēšanas iekārtas uz naftas platformām un dzelzsbetona elementu zāģis. Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu, arī 2016. gadā RK Metāls mašīnbūvei ir paredzams būtisks apgrozījuma pieaugums.

 

RK Metāls ir UPB holdinga uzņēmums. Mašīnbūves ražotne UPB holdingā tika izveidota 2013. gadā ar mērķi attīstīt inženieru korpusu, papildinot stikla, metāla, betona un enerģētikas produktu projektēšanu ar precīzās metālapstrādes un mašīnbūves elementiem. Līdz šim mašīnbūves produkti ir eksportēti uz Nīderlandi, Dāniju, Norvēģiju, Irāku un ASV. UPB holdinga investīcijas attīstībā pēdējo trīs gadu laikā sasniegušas 5 milj. eiro ik gadu, kas ļāvis turpināt jaunas un modernas ražošanas infrastruktūras veidošanu.