Projekts Ziemeļjūras krastā – Skansekaia ar UPB stiklotajām konstrukcijām

2016. gada februārī ekspluatācijā nodots Ziemeļu jūras krastā esošais biroju ēku komplekss Saknsekaia, kas atrodas Alesundas pilsētā, Norvēģijā. UPB šajā projektā nodrošināja stiklotās konstrukcijas, tostarp logus, automātiskās durvis un jumta virsgaismas, teju 5 000 kv.m platībā, veicot gan konstrukciju projektēšanu, gan piegādi, gan montāžu.

 

Skansekaia komplekss sastāv no 3 ēkām 3-5 stāvu augstumā un to kopējā platība ir 23 000 kv.m. Tajā plānots izvietot 450 ofisus.

 
Ēkas atrodas pilsētas centrā pie laivu piestātnes, līdz ar to nācās attiecīgi pielāgot stikloto konstrukciju skaņas izolāciju, kā arī, lai nodrošinātu konstrukciju kvalitāti un izturību sāļās jūras vidē, stikloto konstrukciju ārējās detaļas tika speciāli anodētas Vācijā.

 
Vēl viens no izaicinājumiem bija būvniecības darbiem pieejamā teritorija - tā bija salīdzinoši šaura un tajā vienlaikus darbus veica daudzi būvnieki.


Kopumā šajā projektā tika investēti 520 milj. norvēģu kronu (56 milj. EUR) un tā būvniecība tika atklāta 2014. gada janvārī. 

 

Paldies visiem UPB darbiniekiem par ieguldīto darbu!