Biroju ēkas STUDIO Malme, Zviedrija

Biroju ēkas STUDIO Malme , Zviedrija

Metāls Betons

Studio ir 15 stāvus augsta multifunkcionāla ēka, kurā ir izvietotas biroju un konferenču telpas, komerctelpas un viesnīca. Ēka atrodas Malmes pilsētā Zviedrijā, un tās pasūtītājs ir Skanska. UPB šajā projektā nodrošināja dzelzsbetona un metāla konstrukciju projektēšanu, ražošanu, piegādi un montāžu. Ēkas kopējā platība ir 22 000 m2 un UPB piegādāja un samontēja aptuveni 3854 dzelzsbetona elementu vienības un 580 tonnas metāla konstrukciju.

Sarežģītākais objektā bija tas, ka fasādes dzelzsbetona sendvičtipa paneļiem bija jāuzņem lielas slodzes un fasādes logu izvietojumam jāatgādina šaha laukums. Objektā tika ieprojektētas un izbūvētas metāla sijas, uz kurām balstās 10 augšējie stāvi un fasādes nesošās sienas. Ēkas iekšpusē atrodas arī atsevišķa, uz peldošās grīdas stāvoša, metāla karkasa telpa. 

Ēka tika projektēta un sertificēta pēc vienas no populārākajām ilgtspējīgas būvniecības sertifikācijas sistēmām - LEED, sasniedzot Platinum līmeni.  Būvniecības procesā tika sasniegti arī citi vides aizsardzības faktori - sadzīvē ēka izmanto tikai pašu iegūtu enerģiju, 97.5% no visiem atkritumiem tiks pārstrādāti, tāpat ir paredzēta arī CO2 gāzu kontrole un samazināšana.