Sabiedriskās ēkas Stokholmas karaliskā mūzikas koledža Stokholma, Zviedrija

Sabiedriskās ēkas Stokholmas karaliskā mūzikas koledža Stokholma , Zviedrija

Metāls Betons

Stokholmas karaliskā mūzikas koledža ir otra vecākā mūzikas izglītības iestāde pasaulē un ir vienīgā neatkarīgā mūzikas koledža Zviedrijā. Pirms trim gadiem tika uzsākta būvniecība tās jaunajiem korpusiem - koncertzāles ēkai un mācībuēkai. UPB šajā projektā nodoršināja dzelzsbetona un metāla konstrukciju projektēšanu, ražošanu, loģistiku un montāžu. Kopējā ēku platība ir 15 900 m2. 

Jauno ēku būvniecībā tika izmantoti vairāki sarežģīti risinājumi, galvenokārt stingro akustisko prasību dēļ. Viens no UPB lielākajiem izaicinājumiem bija lielās koncertzāles būvniecība, jo bija jāizveido divas telpas vienā, kas savstarpēji nav savienotas, bet pilda vienu funkciju. 

Telpa telpā tika veidota, lai nodrošinātu kvalitatīvu skaņas izolāciju, kā arī skaņas radīto vibrāciju neizplatīšanos caur ēkas konstrukcijām un citām telpām. Zviedri to sauca par Blackbox telpu, kas patiesībā ir skaņu studijas telpa.  Šīs telpas pamatā ir dzelzsbetona konstrukciju telpa, kurā ir izveidots metāla konstrukciju karkass, kas pēc tam tiek apšūta ar attiecīgajiem apdares un skaņu izolējošiem materiāliem.

 Projekts ir nominēts Zviedrijas Gada Būve 2017 balvai.