Sabiedriskās ēkas Ādažu brīvā valdorfa skolas sporta zāle Ādaži, Latvija

Sabiedriskās ēkas Ādažu brīvā valdorfa skolas sporta zāle Ādaži , Latvija

Stikls Metāls Betons

2016.gadā tika atklāts Ādažu Brīvās Valdorfa skolas paplašināšanas projekts, kurā skolai tika uzbūvēts papildus mācību korpuss divos stāvos un sporta zāle, kas projektēta kā augstas energoefektivitātes ēka. 


Projekta īstenošanas rezultātā tiks uzbūvēta zemas enerģijas patēriņa ēka, kur siltumenerģijas patēriņš uz apkurināmo telpu platību apkurei ir 14.03 kWh/m2 gadā. Zāle aprīkota ar atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām. Zemes siltumsūknis tiek izmantots kā siltuma pamatresurss, kuru ierīkojot tika veikti 4 urbumi ar kopējo garumu 310 metri. Kā alternatīvais siltuma resurss ēkas Dienvidu fasādē tika izvietoti 15 plaknes absorbcijas saules kolektori. Ēkā arī ierīkota rekuperācijas (siltuma apgūšanas) ventilācijas sistēma ar rekuperācijas koeficientu – 85%.


Projekta realizācijas laikā tika sasniegti divreiz mazāki ēkas gaisa caurlaidības rādītāji, nekā bija plānots sākumā. Sporta zāles grīda ir izbūvēta ar Kanādas kļavas masīvkoka grīdas segumu, kas ieguvusi FIBA (Starptautiskās basketbola federācijas) sertifikātu un atbilst pasaulē vispāratzītam DIN 18032 standartam.


Ādažu Brīvās Valdorfa skolas jaunā sporta zāle ir paraugs un piemērs energoefektīvu būvju tradīcijai Ādažos un Rīgas rajonā kopumā, atzīst projekta pasūtītāji.