Pamatakmens un vēstījuma kapsulas iemūrēšanas norisē piedalījās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, valsts kapitālsabiedrības SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš, kā arī būvniecības darbu veicēja – A/S “UPB” – pārstāvji.
“Jaunā vieglatlētikas manēža ir apliecinājums valsts sporta ambīcijām, kas vienlīdz vērstas gan uz augsto sasniegumu sportu, gan bērnu un jauniešu, paralimpisko un tautas sportu. Jaunā manēža līdz ar Daugavas stadiona futbola un vieglatlētikas laukumiem, kā arī Ledus halli, ļauj sekmīgi īstenot šos mērķus, ” savā uzrunā teica izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.
SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš norāda, ka “projekta gaita līdz šim brīdim nav bijusi vienkārša. Ņemot vērā būvizmaksu sadārdzinājumu bija jāpanāk vienošanās par risinājumiem, kā turpināt šo projektu. Pēc vairāk nekā pusgada ilga kopīga darba ar būvuzņēmēju tika panākts rezultāts, kas ir gan tiesiski korekts, gan funkcionāli pieņemams. Šī brīža projekta lielākie izaicinājumi ir saistīti ar būvniecības darbu saspringto grafiku, jo darbi jāpabeidz līdz 2023. gada 31. decembrim, tomēr esam optimistiski par to, ka procesus izdosies pabeigt noteiktajos termiņos.”
UPB valdes loceklis Uģis Grīnbergs stāsta: “Priecājamies beidzot dot startu aktīvākajam būvdarbu posmam – runājot līdzībās, esam apņēmušies maratona distanci noskriet sprinta ātrumā. Un, ņemot vērā UPB plašo pieredzi sporta infrastruktūras būvniecībā, zinu, ka mums būs pa spēkam šo apjomīgo projektu, kas ietver gan projektēšanu, gan būvniecību, realizēt plānotajā laikā un augstā kvalitātē.”
Topošā vieglatlētikas manēža tiks būvēta atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas asociācijas “World Athletic” noteikumiem, kas ļaus to serificēt augsta līmeņa sacensību norisei.
Būvniecībā tiks ievēroti visaugstākie vides pieejamības standarti, un, veicot gala plānošanas darbus, tiks iesaistīti attiecīgo sporta veidu pārstāvji, lai pēc iespējas racionāli pielāgotu telpas un iekārtas dažādu sporta viedu, tai skaitā paralimpisko, vajadzībām.
Jaunā būve primāri būs paredzēta vieglatlētikas disciplīnu treniņiem un sacensībām, savukārt ārpus vieglatlētikas treniņu laikiem – komandu sporta veidu, tostarp basketbola, volejbola, florbola, handbola un futzāla, treniņiem un sacensībām. Manēžā būs arī zāles fitnesam, bodibildingam un pauerliftingam, trenažieru zona, kā arī plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, saunas, sportistu atpūtas telpas un MIX zona, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpas, sporta inventāra uzglabāšanas telpas un noliktavas.
Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās koncertu, izstāžu un sarīkojumu norises, kā arī pulcēšanās vietu Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem.
Projekta kopējās izmaksas ir 12 237 950,41 eiro, un projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” ietvaros.
Jau ziņots, ka līdz 2023. gada beigām Daugavas stadiona teritorija tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms noslēdzās ar ledus halles būvniecību, kura ekspluatācijā tika nodota pavisam nesen – 2021. gada 14. maijā. Vieglatlētikas manēžas būvniecību plānots pabeigt līdz šī gada 31. decembrim.