home    site map    UPB AS PREZENTĀCIJA / 2017
   
   par mums      struktūra      jaunumi      produkti / projekti      sabiedriskie projekti      vakances      fotogalerija      kontakti  
 
    

LV

EN

RU

DE
 
 
 
AKTUALITĀŠU ŽURNĀLS PDF
  LEJUPLĀDĒT PĒDĒJO VERSIJU
  ARHĪVS
  PRODUKTU KATALOGI
 
 
HOLDINGA JAUNUMI
 
   
 
   
 
   
 
   
  VISI JAUNUMI
   
 
    Izdrukāt      Nosūtīt  
 
 
| 12. 06. 2008 | Ātrums aizrauj [www.liepajniekiem.lv]

Brīvā laika pavadīšana jauniešiem ir svarīga ikdienas sastāvdaļa, sevišķi, iestājoties vasaras sezonai. Karstajam laikam atnākot, daudzi vēlas aizrauties ar ūdens sporta veidiem. Viens no tiem – ūdens motosports. Par to, kādas ir jauniešu iespējas iesaistīties ūdens motosportā, mums pastāstīja speciālisti un tie, kas ar to nodarbojas jau no bērna kājas. 15. jūnijs ir diena, kad Liepājā pie Tramvaja tilta tiek atklāta ūdens motosporta sezona.

Šis laiks ir arī piemērots, lai jaunie iesaistīties gribētāji sāktu rosīties. Tomēr pirms tiek sperts šāds solis ir svarīgi apzināt ūdens moto sporta gaišās un ēnas puses.

Kā pastāstīja kluba UPB energy vadītājs Ēriks Ķiepe-Kipge, izmaksas šim hobijam ir diezgan ievērojamas. Sākotnējā laivas iegāde, motors un tehnikas izmaksas varētu sasniegt 5000 eiro. Vēlāk, protams, ir jādomā par sacensību izmaksām, apdrošināšanu un dalības maksām. Ir noderīgi atrast sponsorus, kuri būtu spējīgi sniegt kādu līdzfinansējumu, lai došanās ūdenī būtu nodrošināta ar kvalitatīvu ekipējumu.

Liepājniece Vivita Pukule, kurai ir 17 gadi, ar ūdens motosportu nodarbojas jau divarpus gadus. Šajā laikā meitene ir piedalījusies sacensībās gan Latvijas, gan Eiropas mērogā. Līdz šim Vivita bija vienīgā meitene, kas Latvijā nodarbojās ar ūdens motosportu.

Vivita pastāsta, ka vecāki viņu atbalsta. Tieši tētis bija tas, kurš meiteni pirmo reizi aizveda uz treniņu. Jautāta, kāpēc izvēlējusies tik bīstamu un riskantu hobiju, meitene jautri atsaka, ka tuvs šajā sporta veidā jau laikam ir viss – ātrums, ūdens un saņemtais adrenalīna daudzums.

Liepājnieks un astoņpadsmit gadus vecais ūdens motosporta cienītājs Pēteris Pelnēns savas aktīvās gaitas sācis jau no 14 gadu vecuma. Šajā laikā piedzīvots ne mazums riska situāciju, kuras pārciestas ar smiekliem un pamatīgu adrenalīna devu. Reiz viņa laiva pat tikusi sadragāta lupatās. Tam par iemeslu bija sacensību laikā notikušais negadījums, kad citas laivas dzenskrūve kalpoja par ieroci Pētera laivas iznīcināšanai. Daudzi krastā stāvošie cilvēki toreiz nobrīnījās, ka puisis ticis cauri sveikā, vien ar vieglu šoku un izbīli. Jaunietis apgalvo, ka "nekas tāds nekad nav viņu atturējis no turpmākas dalības sacensībās vai sporta veidā kopumā." Pēteris atzīst, ka bez savas sponsora firmas – apdrošināšanas grupas "Seesam" atbalsta piedalīšanās sacensībās un laivas uzturēšana būtu finansiāli ierobežota.

Ūdens motosports nav nedz viegls, nedz arī lēts hobijs. Tomēr tie, kas tam nopietni pievērsušies, savu izvēli nenožēlo. Starp citu, šogad tiks rīkots konkurss jaunajiem motosportistiem, kurā dalība ir bezmaksas, lai noskaidrotu potenciālos jaunos favorītus, kuri būtu gatavi iesaistīties "UPB energy" kolektīvā, jo atsevišķas iespējas izīrēt laivas jauniešiem Liepājā pagaidām nav iespējams.

"Nodarboties ar šo sporta veidu vislabāk sākt jau no agras bērnības, optimālākais vecums būtu 10 gadi. Ir nepieciešams laiks, lai pierastu, jo ar ūdens motosportu ir jāsaaug", saka Ēriks.

Ilze Grunska


Publicēts: 28.05.2008.

 
 
 
 
 
 
         Atpakaļ
 
 
 
       UPB © 2007 Copyrights | Kontakti
Site design and programming by | CIMO |