home    site map    UPB AS PREZENTĀCIJA / 2017
   
   par mums      struktūra      jaunumi      produkti / projekti      sabiedriskie projekti      vakances      fotogalerija      kontakti  
 
    

LV

EN

RU

DE
 
 
 
AKTUALITĀŠU ŽURNĀLS PDF
  LEJUPLĀDĒT PĒDĒJO VERSIJU
  ARHĪVS
  PRODUKTU KATALOGI
 
 
HOLDINGA JAUNUMI
 
   
 
   
 
   
 
   
  VISI JAUNUMI
   
 
 
 

  
Jāņa Deinata personālizstāde
Paliek II

22.03.2012-14.06.2012

UPB izstāžu galerijā Liepājā no 22. marta līdz 14.jūnijam būs apskatāma fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde PALIEK II. Izstādes atklāšana notiks 21. martā plkst. 17.00.


Jānis Deinats ir talantīgs fotogrāfs, kam piemīt tikai viņam raksturīgs rokraksts. Vairāk kā divdesmit gadu laikā viņš veidojis daudz un dažādus Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas elites portretus.

Fotoizstādē aplūkojamie darbi, kas tapuši garās pastaigās dabā, rāda vēl vienu Jāņa Deinata radošās izpausmes virzienu. Ar saviem smalki niansētiem, ļoti jūtīgiem dabas vērojumiem, viņš aicina skatītāju paskatīties uz ierastām lietām sev apkārt no cita skatu punkta, ieraugot lietas pavisam jaunā veidolā un novērtējot to trauslo skaistumu.

Pats fotogrāfs izstādi komentē kā „naivā naturālista piezīmes” un saka : ‘’Tas ir pilnīgs naivisms. Ar šiem darbiem it kā tiek pētīta mūsu prāta uztveres nobīde. Tas ir līdzīgi kā kino vai operā, visi redz un zina, ka tas nenotiek pa īstam, bet  cilvēki vēlas ticēt visam, kas viņiem sagādā patiesas emocijas un prieku.’’
J
ānis Deinats 1986. gadā beidzis J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1984. gada strādājis Teātrī – studijā Nr. 8, tad Teātrī – studijā KABATA, bijis fotogrāfs žurnālā PARKS, pēc tam neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada J. Deinats darbojas fotogrāfu apvienībā FOTOCENTRS, viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Piedalījies izstādēs „Cilvēki muzejā” (Valsts Mākslas muzejs, 2003), “Laikmeta liecinieki. LMS mākslas darbu kolekcija. Glezniecība.” (Valsts Mākslas muzejs, 2002), „Aija zīmē. Aija z.īmē” (Galerija „ČIRIS”, 1998) “Aizmirstas lietas” (galerijā “Fotostudija I”, Bostona, ASV, 1996), kā arī izstādē – akcijā „Maigās svārstības” (Izstāžu zāle „Latvija”, 1990).

Personālizstādes:
2009. - Paliek II. Rīgas mākslas telpa, Rīga, Latvija
2011. -  Paliek VII. Kalnciema kvartāls, Rīga, Latvija
2011. - Paliek II / IV. Cēsu mākslas festivāls, Latvija

 
Atpakaļ   Izdrukāt      Nosūtīt
 
 
 
JAUNĀKAIS UPB GALERIJĀ
 
Mākslas izstāde
CETURKSNIS

05.02.2016.-10.04.2016.
No 2016. gada 5. februāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas trīs jaunas izstādes – UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS, Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA un Irīnas Ošlejas izstāde KLERKOPOLĒ?
 

 
 
 
 
 
       UPB © 2007 Copyrights | Kontakti
Site design and programming by | CIMO |