home    site map    UPB AS PREZENTĀCIJA / 2017
   
   par mums      struktūra      jaunumi      produkti / projekti      sabiedriskie projekti      vakances      fotogalerija      kontakti  
 
    

LV

EN

RU

DE
 
 
 
AKTUALITĀŠU ŽURNĀLS PDF
  LEJUPLĀDĒT PĒDĒJO VERSIJU
  ARHĪVS
  PRODUKTU KATALOGI
 
 
HOLDINGA JAUNUMI
 
   
 
   
 
   
 
   
  VISI JAUNUMI
   
 
 
 

  
Valda Mackara personālizstāde
Trešā Rāmava

20.10.2011-23.12.2011

Valda Mackara jeb mic, kā viņš paraksta savus darbus, personālizstāde veltīta senās Prūsijas tēmai. Kāpēc tā? Prūši ir viena no baltu ciltīm, un tās ietekme senāk bijusi gana liela arī uz latviešu senčiem, skaidro mākslinieks.

Liktens lēma, ka prūšu valsij bija jāiznīkst, taču prūšu gēns nav zudis, un, iespējams, arī manās dzīslās rit prūšu asinis, pieļauj Valdis Mackars. Tāpēc arī izstādes nosaukumā senais prūšu vietvārds, bet atklāšanā – priecīgas un sirsnīgas dziesmas Liepājas Vācu biedrības ansambļa izpildījumā.

Mākslinieks daudz pētījis gan Prūsijas vēsturi, gan mākslu, un nācis pie atziņas, ka “prūšiem nepieciešama pašiem sava mākslas akadēmija, jo krāsu, formu un dzīves izjūta ir savdabīga.”

Savdabīga krāsu, formu un dzīves izjūta ir arī pašam Valdim Mackaram. “Skatieties, pētiet, domājiet!” – aicina mākslinieka kolēģis un skolotājs Aldis Kļaviņš. Gleznotājs Aivars Kleins, vērtējot kolēģa darbus no gleznieciskā viedokļa, saka: “Ļoti labi!”

 
Atpakaļ   Izdrukāt      Nosūtīt
 
 
 
JAUNĀKAIS UPB GALERIJĀ
 
Mākslas izstāde
CETURKSNIS

05.02.2016.-10.04.2016.
No 2016. gada 5. februāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas trīs jaunas izstādes – UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS, Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA un Irīnas Ošlejas izstāde KLERKOPOLĒ?
 

 
 
 
 
 
       UPB © 2007 Copyrights | Kontakti
Site design and programming by | CIMO |