home    site map    UPB AS PREZENTĀCIJA / 2017
   
   par mums      struktūra      jaunumi      produkti / projekti      sabiedriskie projekti      vakances      fotogalerija      kontakti  
 
    

LV

EN

RU

DE
 
 
 
AKTUALITĀŠU ŽURNĀLS PDF
  LEJUPLĀDĒT PĒDĒJO VERSIJU
  ARHĪVS
  PRODUKTU KATALOGI
 
 
HOLDINGA JAUNUMI
 
   
 
   
 
   
 
   
  VISI JAUNUMI
   
 
 
 

  
Aivara Kleina personālizstāde
Manas ikonas

13.05.2010-15.07.2010

Ikona - stipri kanonizēts gleznojums uz koka. Ikonu gleznošanas pirmsākums rodams Bizantijas kristietības vēsturē. Turpmāk šīs tradīcijas plaši attīstījās Krievijas pareizticības baznīcās. Svēto attēlojumiem krievu valodā ir vārds obraz – latv. tēls. Šodien ar vārdu ikona apzīmē plaši saprotamus simbolus globālās civilizācijas komunikācijas un informācijas telpā.

Aivars Kleins: "Mana esība materiālajā pasaulē ikdienā ir saistīta ar koka apstrādi un dizainu, bet garīgā pašapliecināšanās ir glezniecībā. Laika gaitā manā rīcībā ir nonākuši dažādi koka izstrādājumu elementi- durvju pildiņi, bišu stropu sienas, galdu virsmas, raupji apdares dēļi utml., kuriem es cenšos radīt jaunu pielietojumu un dzīvi.  Lielākā intriga ir izveidot pamatnes un gleznojuma simbiozi.

 

Mans galvenais mērķis, apgleznojot šos koka dēlīšus, ir fiksēt dabas un lietu garīgo kodu, izbaudīt glezniecības daudzslāņainās iespējas, sarunāties ar sirds balsi un Radītāju. Glezniecībai, līdzīgi reliģijām, ir dažādi virzieni un atzari, un es pieļauju, ka mana pieeja glezniecībai ir ortodoksāla pareizticība".

 
Atpakaļ   Izdrukāt      Nosūtīt
 
 
 
JAUNĀKAIS UPB GALERIJĀ
 
Mākslas izstāde
CETURKSNIS

05.02.2016.-10.04.2016.
No 2016. gada 5. februāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas trīs jaunas izstādes – UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS, Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA un Irīnas Ošlejas izstāde KLERKOPOLĒ?
 

 
 
 
 
 
       UPB © 2007 Copyrights | Kontakti
Site design and programming by | CIMO |