home    site map    UPB AS PREZENTĀCIJA / 2017
   
   par mums      struktūra      jaunumi      produkti / projekti      sabiedriskie projekti      vakances      fotogalerija      kontakti  
 
    

LV

EN

RU

DE
 
 
 
AKTUALITĀŠU ŽURNĀLS PDF
  LEJUPLĀDĒT PĒDĒJO VERSIJU
  ARHĪVS
  PRODUKTU KATALOGI
 
 
HOLDINGA JAUNUMI
 
   
 
   
 
   
 
   
  VISI JAUNUMI
   
 
 
 

  
Jāņa Groduma persdonālizstāde
Fotografē Jānis Grodums

05.03.2010. - 05.04.2010.

Jānis Grodums – mūziķis, dziedātājs, fotogrāfs. Tā starptautiskajā fotoportālā photo.net privātajā profilā sevi pasludina Latvijā labi pazīstamais „līvs“. Izrādās, ka pēdējos gados arvien biežāk ģitāru viņa rokās nomaina fotoaparāts un Grodums savu pāri malām plūstošo radošumu izsaka arī fotogrāfijās. Nu bilžu sakrājies tik daudz, ka Jānis atgriežas mīļajā Liepājā, lai tieši tur savus darbus pirmo reizi parādītu plašākai publikai izstādes veidā UPB galerijā.
 
Grodums ar fotografēšanu aizrāvies jau bērnībā un jaunības gados, bet mūzikas dzīve ilgus gadus nav ļāvusi nopietnāk pievērsties šai mākslai. Pēdējos gados, kad brīvā laika kļuvis vairāk, Grodums atjaunojis savas attiecības ar fotoaparātu, nu jau gan digitālo.

„Jānim izdodas pamanīt to, ko vidusmēra cilvēks parasti palaiž garām,“ drauga radītās bildes komentē viņa draudzene māksliniece Elita Patmalniece.

Durvju roktura vientulība, glāžu rindu attiecības ar atkritēju, izlietnes saruna ar ūdens putām, lietus lāses skumjas uz automašīnas kapota, saules aptumsums alus glāzē – Jānis Grodums esot tuvs sirreālismam, kaut gan savas bildes viņš cenšoties nesamākslot. Vien mazliet uzlabojot ar datora palīdzību. Tamdēļ arī cilvēkus viņš cenšas bildēt brīžos, kad tas netiek pamanīts – dabiskums Jānim šķiet būtiska vērtība.

Arī atgriešanās fotogrāfijas pasaulē Grodumam notika liktenīgi nejauši, pamanot agrāk nepamanīto, – ejot pa Liepāju, pa ceļu, kas mērots gadiem, viņš nejauši ievēroja, ka virs veikala, kurā būts nez cik reizes, atrodas neprātīgi skaists baroka stila balkoniņš. Kopš tā brīža Jāņa rokās atgriezās fotoaparāts un viņš sāka pastiprinātu uzmanību pievērst it kā sīkumiem uz ielas, dabā, visapkārt un tos bildēt. Daudzas Jāņa fotogrāfijas tapušas Elitas Patmalnieces dzīvoklī vai tā tuvumā. Stāv, pīpē Grodums uz balkona un pēkšņi pamana kaut ko tādu, kas ir, noteikti ir iemūžināšanas vērts. Un rodas vēl kāds sirdi uzrunājošs kaimiņa logs vai plaisa mākoņos.

 „Ja tev šķiet, ka savā dzīvē spēj kaut ko mainīt pats, tad tev tiešām tā tikai šķiet, jo ir skaidrs, ka liktenī jau bez tavas līdzdalības šīs pārmaiņas bija ieplānotas,“ piebilst Grodums.

 
Atpakaļ   Izdrukāt      Nosūtīt
 
 
 
JAUNĀKAIS UPB GALERIJĀ
 
Mākslas izstāde
CETURKSNIS

05.02.2016.-10.04.2016.
No 2016. gada 5. februāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas trīs jaunas izstādes – UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS, Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA un Irīnas Ošlejas izstāde KLERKOPOLĒ?
 

 
 
 
 
 
       UPB © 2007 Copyrights | Kontakti
Site design and programming by | CIMO |