Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 19. 12. 2014 | LLU studenti un mācībspēki iepazīst jauno biznesa aviācijas kompleksu Rīgā

11. decembrī LLU Lauku inženieru fakultātes (LIF) Arhitektūras un būvniecības katedra un AS "UPB" organizēja ekskursiju LIF būvniecības specialitātes studentiem un mācībspēkiem uz biznesa aviācijas pakalpojumu centru "FBO Riga", kur noris jaunā biznesa aviācijas kompleksa celtniecība.


Kompleksā, kas atrodas lidostas teritorijā, ietilps biznesa aviācijas terminālis (12000 m2), apsildāmais angārs (8400 m2), un teritorija lidmašīnām un tehniskajam nodrošinājumam. Šoreiz uzmanība tika pievērsta angāra metāla konstrukcijām, jo tās parametri ir unikāli Latvijas būvniecībā. Metālkonstrukciju kopējais apjoms ir 609 tonnas. Kopnes garums 98 metri. Kopnes augstums 15 metri. Kopņu pāra svars: smagākajam pārim 101 tonna, pārējiem 86 tonnas. Pacelšanai tiek izmantoti divi 160 t ceļamkrāni. Metāla konstrukcijas samontētas trīs mēnešos.


Paredzēts, ka angārā ietilps līdz septiņām lielajām "Boeing Business Jet" lidmašīnām vai līdz 15 mazākiem lidaparātiem.

Objekta ģenerāluzņēmējs ir SIA "Ostas celtnieks" un apakšuzņēmējs LLU LIF Arhitektūras un būvniecības katedras ilggadējs sadarbības partneris – SIA "UPB nams", vēsta llu.lv.


Objektu apmeklēja LLU studiju prorektors Kaspars Vārtukapteinis ar kolēģiem, LLU LIF mācībspēki, būvniecības specialitātes studenti, LBS izglītības sekcijas biedri un šāda iespēja bija pateicoties sadarbības partnera AS "UPB" uzaicinājumam.


Avots:www.jelgavasvestnesis.lv

 
 
 
    Izdrukāt