Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 17. 10. 2014 | Betona kvalitātes radītāji MB grupā iztur augstākos nosacījumus Eiropā

Betona kvalitātes rādītājs jebkuras būvniecības ietvaros ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas nosaka būves kopējo izturību un ilgtspēju. MB grupā tiek izdalītas divas galvenās betona produktu grupas – dzelzsbetons un transportbetons. Paša betona ražošanas pamatā tiek izmantotas vismaz 5 komponentes, kuras variējot var iegūt ļoti plašu spektru galaproduktu ar atšķirīgiem stiprības, deformēšanās spējas, nodiluma, sala izturības un citiem rādītājiem. Lielākais izaicinājums ir betona smalko un rupjo pildvielu ķīmiski-mineraloģiskais sastāvs, kas katrā karjerā ir atšķirīgs un var mainīties pāris kubikmetru ietvaros, mainot arī galaprodukta īpašības.


Latvijā betona ražotājiem ir jāveic saražotā produkta paraugu analīzes sertificētā laboratorijā, lai saglabātu betona ražotāja sertifikātu. MB grupai ir savas laboratorijas gan dzelzsbetona rūpnīcās, gan valstī viena no retajām akreditētajām kvalitātes laboratorijām “Betona pētījumu centrs”. Paralēli oficiāli noteiktajām betona pārbaudēm, MB grupā jau 6 gadus tiek izmantota papildus kvalitātes kontroles un uzlabošanas sistēma. Šīs sistēmas ietvaros visas 12 betonu ražojošās struktūrvienības reizi mēnesī tiek pārbaudītas uz precizitāti noteiktas betona klases tehnisko parametru izpildē. Šo sistēmu ieviesis “Betona pētījumu centra” vadītājs, pieredzes bagātais profesionālis, inženierzinātņu doktors Dr.sc.ing. Aleksandrs Čučujevs: “Betona stiprības atbilstības un sastāva precizitātes kontrole veicina gan produkcijas kopējās kvalitātes paaugstināšanu, gan rada betona vērtīgākās komponentes jeb cementa ekonomiju. Mūsu ražojošo struktūrvienību vadītāji šo sistēmu uztver kā pašsaprotamu, un esmu gandarīts, ka kvalitātes nosacījumu izpilde pēc augstākajiem standartiem ir neatņemama darba daļa MB grupas rūpnīcu ikdienā.” Izveidotā sistēma veicina arī iekšēju sacensību starp MB grupas uzņēmumiem. Reizi gadā tiek noskaidrota struktūrvienība, kas uzrādījusi vislabākos rezultātus, un šī gada uzvarētājs ir rūpnīca Dzelzsbetons MB Liepājā.


Šobrīd MB grupas ražotās dzelzsbetona konstrukcijas ir pieprasītas Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā, Īslandē, kur kvalitātes rādītāji un veiksmīgi organizētā projektēšanas – ražošanas – piegādes – montāžas ķēde ir klientu augstā novērtējuma pamatā.

 

MB grupa dibināta 1998. gadā un tajā ietilpst 10 transportbetona ražotnes visā Latvijas teritorijā, dzelzsbetona rūpnīcas Liepājā un Daugavpilī, inerto materiālu karjeri Liepājā, Līgatnē un Daugavpilī, kā arī akreditētā betona kvalitātes laboratorija “Betona pētījumu centrs”.

 
 
 
    Izdrukāt