Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 14. 11. 2013 | Kazahstānā norisinājies pārejai uz 'zaļo ekonomiku' veltīts seminārs, kurā Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās arī UPB pārstāvji.

Veicinot starpvalstu sadarbību vides tehnoloģiju jomā, 5.novembrī Latvijas vēstniecībā Kazahstānā konsorcijs „Green Bridge Forum” rīkoja semināru „Latvijas un Kazahstānas sadarbības iespējas vides tehnoloģiju nozarē, kas veicina pāreju uz „zaļo ekonomiku””.

 

Semināru atklāja Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs. Savā runā vēstnieks uzsvēra, ka šis pasākums ir pirmais praktiskais solis pēc Latvijas un Kazahstānas prezidentu tikšanās, kuras laikā tika parakstīts sadarbības līgums vides aizsardzības jomā, un saskata ļoti lielu potenciālu praktiskajā sadarbībā, jo Latvijas pusei ir pieredze, Kazahstānas pusei ir interese un nepieciešamība realizēt projektus.

 

Pasākums tika organizēts projekta „Green Bridge Forum” ietvaros, un tajā Latvijas delegāciju pārstāvēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Tīro tehnoloģiju klastera, Latvijas Industriālās energoefektivitātes klastera, kā arī uzņēmumu „UPB”, „Citrus Solutions”, „Vega 1”, u.c. eksperti. No Kazahstānas puses piedalījās Vides ministrijas, Astanas pilsētas pašvaldības, Apvienoto Nāciju Attīstības programmas pārstāvniecības, privāto un pašvaldības uzņēmumu ekoloģijas nozares pārstāvji un vadošie speciālisti.

 

Semināra laikā abu valstu pārstāvji apsprieda „zaļās ekonomikas” attīstības iespējas, sadarbību vides tehnoloģiju jomā, kā arī Kazahstānas pārstāvju dalību konferencē „Green Bridge Forum”, Rīgā š.g. 5.-7.decembrī.

 

06.11.2013

 

 

 
 
 
    Izdrukāt