Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 17. 09. 2013 | 17.septembrī "UPB" izstāžu galerijā Liepājā savu 75.gadu jubilejai veltīto personālizstādi "Pieturzīmes" atklāja mākslinieks un pedagogs Aldis Kļaviņš.

Sveicēju vidū netrūka ne esošo kolēģu no Liepājas universitātes, ne kādreizējo – no Liepājas teātra un Liepājas mākslas skolas, jubilāru sveikt bija ieradies arī Liepājas mērs Uldis Sesks un mājastēvs Uldis Pīlēns.

 

Netrūka arī "Vīna studijas" Spānijas vīnu un saviesīgu sarunu. Jubilejas uzrunu teica pats gaviļnieks, atcerēdamies savu visai garo un bagāto biogrāfiju, kurā sava loma ir faktam, ka mākslinieks dzimis Dvīņa zīmē.

Portālam Aldis Kļaviņš atklāja, ka ir diezgan brīvs savu profesora pienākumu pildīšanā, tāpēc iecerējis nedēļas nogalē doties uz plenēru pie kaimiņiem lietuviešiem – Druskininku pusē, kur iepriekš neesot būts.

 

"Pieturzīmēs" skatāmi visai atšķirīgi retrospektīvi darbi, kas tapuši no 1966.gada ("Migla) līdz 2013.gadam. Jaunākais no visiem ir pašportrets – parafrāze par kādreiz gleznoto pašportretu "Mana 34.vasara".

 

Izstāde skatāma līdz 30.novembrim.

 

Avots: http://www.irliepaja.lv

17.09.2013

 
 
 
    Izdrukāt