Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 22. 07. 2013 | UPB eksporta ģeogrāfija iekļauj arī Šveici. Noslēgts pirmais līgums par fasāžu būvniecību Cīrihē.

Daudznozaru holdings UPB noslēdzis pirmo līgumu par fasāžu būvniecību Šveicē, Cīrihē.


Līguma summa ir viens miljons eiro, kas ir vidēja apjoma pasūtījums, stāsta UPB holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns. «Taču tas ir pilotprojekts ar abpusēju - gan pasūtītāja, gan mūsu, tendenci uz ilgtermiņa sadarbību» norāda uzņēmējs.


Līgumu noslēdzis holdinga Šveices uzņēmums UPB AS GmbH, tādējādi paplašinot arī savas darbības kompetenci. Uz Cīrihi tiks piegādātas un tur montētas alumīnija un stikla konstrukcijas daudzstāvu apbūvei.


Aug apgrozījums
Šā gada sešos mēnešos holdinga konsolidētais apgrozījums audzis par 20%, turklāt proporcionāls pieaugums bijis visās holdinga grupās – MB Betons, Aile, UPB Energy un RK Metāls, liecina provizoriskie dati. Tāpat proporcionāli audzis uzņēmuma vietējā tirgus un eksporta apgrozījums. «Tas nozīmē, ka mums saglabājas tirgus attiecība - 60% eksports un 40% vietējais tirgus, tāpat līdzsvarota ir holdinga nozaru noslodze,» informē U.Pīlēns.


Lielākie UPB eksporta tirgi ir Zviedrija, Norvēģija un Vācija. Norvēģijā noslēgti vairāki līgumi par būvkonstrukciju piegādi un montāžu lielos objektos, savukārt Vācijā ļoti pieprasītas ir UPB mazās koģenerācijas stacijas. Mazo staciju eksports turpinās arī Īrijā. «Latvijā šī efektīvā energotehnika vēl nav tik populāra likumdošanas neskaidrību dēļ,» skaidro UPB vadītājs. Taču Latvijā UPB ir vairāki lieli energoobjektu pasūtījumi - piemēram, apsteidzot laika grafiku, tiek būvēta divu 15 MW biomasas katlumāja Liepājā.


Startēs rūpnīca
«Domāju, ka šādu pieaugumu, spriežot pēc pasūtījumiem, spēsim saglabāt līdz gada beigām,» prognozē U.Pīlēns. Tirgu viņš raksturo kā stabilu, bez indikācijām par gaidāmiem satricinājumiem. Apgrozījuma pieaugumu nosaka arī jaudu palielināšana - testa režīmā sākusi darboties jaunuzceltā mašīnbūves rūpnīca Grobiņas novadā. UPB holdings janvārī sāka būvēt jaunu mašīnbūves un precīzās metālapstrādes rūpnīcu. Rūpnīcas pirmās kārtas izmaksas tika lēstas ap 1,6-1,8 miljoniem latu, kas ir UPB pašu ieguldījums.


Pārbūvējot nepabeigtu jauna projekta daudzdzīvokļu ēku Liepājā, izveidota dienesta viesnīca speciālistu mobilitātei un jaunu darbinieku piesaistei.

 

Holdinga kopējais darbinieku skaits pārsniedz 1300. UPB holdingā ietilpst vairāk nekā 40 uzņēmumu un ražotnes Latvijā, Šveicē, Islandē, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā. UPB pārstāvniecības ir ari Somijā, Krievijā, Ukrainā, Igaunijā un Lietuvā.

 

 

Avots:
Dienas Bizness
Vēsma Lēvalde
22.07.2013

 
 
 
    Izdrukāt