Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 04. 07. 2013 | Inženiertehniskajā jomā birokrātiskais slogs Latvijā nav tik liels kā Eiropā, pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā (PLEIF) atzina AS "UPB" prezidents Uldis Pīlēns.

Inženiertehniskajā jomā birokrātiskais slogs Latvijā nav tik liels kā Eiropā, šodien pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā (PLEIF) atzina AS "UPB" prezidents Uldis Pīlēns.

 

"Tie, kas apgalvo, ka nodokļu un birokrātiskais slogs Latvijā ir dramatisks, iesaku pastrādāt Itālijā. No birokrātijas viedokļa Latvijā uz Eiropas fona inženiertehniskās lietās esam labākā situācijā, bet salīdzinājumā ar Vāciju - situācija Latvijā ir spīdoša," uzsvēra uzņēmējs.

 

Tāpat Pīlēns stāstīja, ka uzņēmums laicīgi domājis par eksporta tirgiem, lai sadalītu riskus, jo pirmskrīzes laikā bijusi nojausma, ka kritumam ekonomikā ir jābūt.

 

"Tagad esam stabils zīmols Skandināvijas valstīs, tostarp Islandē, arī Vācijā. Vakar parakstījām pirmo līgumu par darbu Šveicē, kam drīzumā sekos jauns līgums Berlīnē. Kā mazas nācijas pārstāvji cenšamies ieiet tirgos un iegūt uzticību. Līdz šim tas ir izdevies Eiropā, bet iesim tālāk," uzsvēra "UPB" prezidents.

 

Jau ziņots, ka šodien notiek Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF).

 

Tā laikā notiks vairākas diskusijas - par Latvijas vietu globālajā pasaulē, Latvijas uzņēmējdarbības vidi, eksportspējīgajām nozarēm, inovācijām un investīcijām tehnoloģijās, kā arī radošajām industrijām.

PLEIF mērķi ir veicināt savstarpēju saziņu un sadarbības projektu veidošanos starp dažādu uzņēmējdarbības nozaru pārstāvjiem Latvijā un pasaulē, investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti, ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības vides izveidi, kā arī stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju un veicināt to līdzdalību Latvijas ekonomikas izaugsmes procesā.

 

Pirmā PLEIF organizatori ir Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Ārlietu ministrija. PLEIF rīkots sadarbībā ar Ekonomikas un Kultūras ministrijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un fondu "Laimes zeme".

 

Avots: liepajniekiem.lv
Autors: Nozare.lv

04.07.2013

 
 
 
    Izdrukāt