Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 26. 06. 2013 | Ar "UPB Energy" komandas uzvaru noslēdzies Latvijasūdens motosporta čempionāta pirmais posms Jūrmalā.

Ar Liepājas komandas "UPB Energy" uzvaru komandu vērtējumā ir noslēdzies Latvijas ūdens motosporta čempionāta pirmais posms Jūrmalā.
 
Liepājnieki pilnībā dominēja savā kroņa klasē – O350, kurā gan bija pieteikti tikai trīs dalībnieki un visi trīs bija mūsējie. Finišēja Ēriks Ķiepe-Kipge (1. vieta) un Oļegs Kuķepovs (2. vieta), bet nebrauca Mārtiņš Bergholcs, kurš pēc sadursmes ar Bauskas "Mēmeles sporta" braucēju Mārtiņu Jātnieku un smagas avārijas izstājās S550 klasē. Tiesa, savus 17 punktus viņš nopelnīja, un tie liepājniekiem lieti noderēja, lai apsteigtu baušķeniekus komandu vērtējumā.
 
Liepājas braucēji izcīnīja 1. vietu arī RN2000 klasē, kurā uzvarēja Māris Vasiļevskis un OSY400 klasē, kurā vienīgais dalībnieks bija enerģētiķu jaunpienācējs Salvis Strauss. Godalgās jauniešu JT250 klasē iebrauca Niklāvs Parolis, kurš izcīnīja 2. vietu.
 
Komandu vērtējumā "UPB Energy" 1. vietu izcīnīja ar 351 punktu, bet tuvākais sekotājs bija "Mēmeles sports" ar 340 punktiem.

Komandas "UPB Energy" vadītājs Ē. Ķiepe-Kipge pauž prieku par jauniešu rezultātiem, norādot uz to, ka pamazām Liepāja atgūst savas pozīcijas šajā klasē, bet panākumus Ēriks saista ar ziemā paveikto lielo darbu. Viņš arī stāsta, ka komanda jau gatavojas pasaules čempionātam, kas paredzēts augustā, kurā pats arī varētu piedalīties, ka viņš un Mārtiņš Bergholcs cenšas izprast jaunos itāļu motorus, kas ir viņu rīcībā.

Šāgada izmaiņas sacensību nolikumā pieļauj kopvērtējuma punktu izcīnīšanu arī tajās klasēs, kurās ir tikai viens pilots, tādēļ nav jābrīnās par to, ka Jūrmalā bija trīs klases tikai ar vienu dalībnieku katrā no tām.
 
Latvijas čempionāta pirmā posma dalībnieku skaitā nebija trīs vadošu Liepājas ūdens motosportistu – Mārtiņa Moroza, Artūra Brolīša un Pētera Pelnēna. Ēriks skaidro, ka Artūrs un Pēteris esot nolēmuši šo sezonu izlaist, bet Mārtiņš turpinot meklēt finansējumu, lai varētu braukt "Formulas 2" klasē. Neesot gan izslēgts, ka M. Morozs varētu parādīties Latvijas čempionātā O350 klasē.
 
Nākamais Latvijas čempionāts, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts S550 klasē, notiks jūlija sākumā Alūksnē, bet Polijā tajā pašā nedēļas nogalē norisināsies Eiropas čempionāts jauniešiem.

 

Avots: liepajniekiem.lv
Autors: "Kurzemes Vārds"

06.06.2013

 
 
 
    Izdrukāt