Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 06. 06. 2013 | AS UPB būvētais Liepājas attīrīto notekūdeņu izvads jūrā ir gatavs.

Liepājas attīrīto notekūdeņu izvads jūrā ir izbūvēts, pārbaudīts un uzmērīts, paziņoja pašvaldības SIA "Liepājas ūdens" pārstāve Sarmīte Jēkabsone. Taču turpinās jaunā cauruļvada būvdarbi krastā. Sagaidāms, ka vasaras beigās rekonstrukcija būs pabeigta.

 
Pēdējais 1290 metru garais izvada posms – 50 metru garš difuzors – jūrā ieguldīts maijā. Veiktās pārbaudes, arī zemūdens apsekošana un filmēšana, liecinājušas, ka darbs paveikts bez defektiem. "Viss izdevās labi. Ziemā vētras neko nenojauca. Patvēruma osta, kas bija izbūvēta, palīdzēja, un krasts būvdarbu vietā saglabājies ļoti labi," pastāstīja projekta vadītāja Sandra Dejus.
 
Līgums starp SIA "Liepājas ūdens" un personu apvienību "AS "UPB" un SIA "BGS"" pat izvada rekonstrukciju ar izbūvi jaunā vietā Baltijas jūrā tika noslēgts pērn martā. Jaunajam izvadam bija jābūt gatavam jau pagājušajā vasarā, taču darbus stipri kavēja laika apstākļi – vējš un viļņi. Pēdējā 50 metru posma izbūvi nācās atlikt uz šo pavasari, teica S. Dejus.
 
Jau ziņots, ka Liepājā notiek ūdenssaimniecības attīstības projekta 3. kārta, izmantojot Kohēzijas fonda līdzekļus, bet projekta kopējās izmaksas ir 13,36 miljoni latu. Līdz 2015. gadam tiks gan rekonstruēts attīrīto notekūdeņu izvads, gan izbūvēti vai rekonstruēti kanalizācijas un ūdensvadu tīkli dažādos Liepājas rajonos.

 

Avots: liepajniekiem.lv
Autors: "Kurzemes Vārds"

06.06.2013

 
 
 
    Izdrukāt