Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 21. 05. 2013 | AS UPB būvētajai, topošajai "Liepājas enerģijas" biomasas katlumājai uzstāda 40m augstu skursteni.
Turpinot stacijas būvniecību, šodien SIA "Liepājas enerģijas" topošai biomasas katlumājai uzstādīja skursteni. Jau uzstādīti divi mūsdienīgi, ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām un uzsākta ēkas būvniecība. Jaunais siltuma avots ekspluatācijā jānodod 2013. gada oktobrī.
 
Pārmaiņas būvlaukumā, Kaiju ielā 33 redzamas ik dienu, ir uzstādīti dūmgāzes kondensatori, montējas biomasas padeves iekārtas, ir sākusies katlumājas ēkas celtniecība. Jaunais skurstenis, tāpat kā līdzās esošais biokoģenerācijas stacijas skurstenis, ražots Dānijā un tā augstums ir 40 metri. Katram katlam ir paredzēts atsevišķs dūmvads ar diametru 1,1 metrs, bet abi kopā apvienoti vienā apvalkā, veidojot skursteni ar diametru 2,6 metri. Skursteņa uzstādīšanas darbus, nepilnu astoņu stundu laikā, veica AS "UPB" speciālisti.

Topošā biomasas katlumāja ir ceturtais SIA "Liepājas enerģija" investīciju projekts, ko uzņēmums īsteno saskaņā ar apstiprināto Investīciju un attīstības plānu, piesaistot ES Kohēzijas fonda finansējumu. Jaunā siltuma avota jauda būs 30MW un plānots, ka tas vēl par 40% palielinās uzņēmumā saražotās "zaļās" enerģijas īpatsvaru.
Biomasas katlumāja ir nozīmīgākā ES Kohēzijas fonda projektu "Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā" komponente un to īsteno AS "UPB". Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir ~ 8,1 milj. latu no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums.
 
2012. gadā pirms apkures sezonas ekspluatācijā nodeva biokoģenerācijas staciju, kas gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā siltumenerģijas apjoma un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas. Biokoģenerācijas stacija tāpat kā topošā biomasas katlumāja ir mūsdienīgi un efektīvi siltumavoti, kas dod iespēju samazināt ražošanas izmaksas ilgtermiņa, nodrošinot konkurētspējīgu pakalpojuma cenu.
SIA "Liepājas enerģija" ir dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmuma akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Jaunā fabrika" (10%).

 


 
Avots: www.irliepaja.lv
21.05.2013

 
 
 
    Izdrukāt