Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 09. 01. 2013 | Ilgvara Zalāna izstāde „Brīnišķīga dzīve” UPB galerijā Liepājā.

Ilgvara Zalāna izstāde „Brīnišķīga dzīve” UPB galerijā Liepājā, Dzintaru ielā 19
atvērta no 18.01.2013 līdz 28.03.2013

 

Mākslinieks Ilgvars Zalāns ir spilgts "pasaules pilsonis" mūsdienu Latvijas mākslā. Savus darbus viņš radījis visdažādākajās zemeslodes vietās - Japānā, Indijā, Ķīnā, Malaizijā, Spānijā, Itālijā, Francijā, Austrālijā, Korejā, Singapūrā... Gleznotājs regulāri piedalās starptautiskos mākslas festivālos, konkursos, simpozijos un izstādēs. Viņa darbi glabājas ASV, Japānas, Indijas, Ķīnas, Spānijas, Nīderlandes, Francijas un Anglijas muzejos un daudzās privātkolekcijās.


„Manas gleznas - tas ir ceļš, kuru eju, caur kuru izzinu pasauli, tās atspoguļojums. Savās gleznās es uzdodu jautājumus un meklēju atbildes uz tiem. Tas ir mans veids kā dzīvot. Ja tas beigsies, beigsies arī mana dzīve” – tā mākslinieks raksturo savas attiecības ar audekliem.


I.Zalāns strādā ekspresīvā abstrakcionisma žanrā – action painting, šoreiz skatītājam piedāvājot savus jūras un pilsētu gleznojumus. Vitalitāte, spilgtas krāsu gammas dod ziemas paguruma māktajiem īstu pozitīvisma un enerģijas lādiņu. Dzīvesprieks un vīrišķīgs spēks raksturo izstādē rādītās gleznas. Pasaules redzējuma neparastas šķautnes, izaicinājums ieraudzīt  dzīvi patiesi krāsainu un dinamisku  tās ir pirmās sajūtas, kas rodas apskatot šīs izstādes darbus.
Izstāde veidota sadarbībā ar mākslas galeriju „Pegazs”.

 
 
 
    Izdrukāt