Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 13. 06. 2012 | Andra Vītoliņa personālizstāde SPĒCĪGĀ VIETA

UPB izstāžu galerijā Liepājā no 15. jūnija līdz 22.augustam būs apskatāma mākslinieka Andra Vītoliņa personālizstāde SPĒCĪGĀ VIETA.

Mākslinieks Andris Vītoliņš (1975) aktīvi piedalās izstādēs kopš 1996. gada gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs – Dānijā, Zviedrijā, Vācijā, Austrijā. Andris Vītoliņš ir atzīts mūsdienu glezniecības pārstāvis, viņa darbi atrodami daudzās muzeju un privāto kolekcionāru kolekcijās. Mākslinieks ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, bakalaura grādu vizuālās komunikācijas nodaļā, mākslinieks 3 gadus studējis dizaina nodaļā. Andris Vītoliņš 2004. gadā saņēmis žurnāla „Latvijas Arhitektūra” gada balvu par labāko debiju. Viņš ir grafiskā dizaina autors viena lata monētai ar eža attēlu, ko tikko apgrozībā laidusi Latvijas Banka. Mākslā jau ilgāku laiku Andrim Vītoliņam interesē industriālā un urbānā tēma, kura būs skatāma arī šajā Liepājas izstādē SPĒCĪGĀ VIETA.


Mākslinieks Andris Vītoliņš par savu izstādi:

‘’Nav noslēpums, ka es ik pa brīdim dzīvojos Liepājā. Šo pilsētu esmu izvēlējies tāpēc, ka Liepāja ir unikāla vieta ar interesantu vēsturi un bagātu kultūru.
Es esmu nācis pasaulē Liepājā un pavadījis šeit bērnības vasaras.
 Liepājas vide un sabiedrība ir atstājušas nozīmīgu iespaidu uz manas personības attīstību un pēcāk uz daiļradi.
Izstādē redzamie mākslas darbi ir tapuši laika posmā no 2009.gada.
Idejai par iedvesmas avotu ir kalpojuši dažādi objekti un notikumi, kas novēroti Liepājā.
Gleznojot māksliniekam ir pieeja nofiksēt laiku, savā ziņā to transformējot un radot savu ritmu un vietu, kas eksistē jaunā kvalitātē ārpus ikdienas rūpēm. Manuprāt, tāda veida izpausme ir viena no spēcīgākajām spējām šai visumā, tā ir iespēja dzīvot un pilnveidoties ārpus laikmeta un telpas, bet tas ir iespējams, tikai tam ir nepieciešama liela piepūle.
Es vēlos lūgt skatītāju uzmanību iedziļināties niansēs, tur atrodot ko tādu, kam mūsdienu digitālās diktatūras laikmetā mēs pabrāžamies garām.’’

 

 
 
 
    Izdrukāt