Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 21. 03. 2012 | Jāņa Deinata personālizstāde PALIEK II

UPB izstāžu galerijā Liepājā no 22. marta līdz 14.jūnijam būs apskatāma fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde PALIEK II. Izstādes atklāšana notiks 21. martā plkst. 17.00.


Jānis Deinats ir talantīgs fotogrāfs, kam piemīt tikai viņam raksturīgs rokraksts. Vairāk kā divdesmit gadu laikā viņš veidojis daudz un dažādus Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas elites portretus.

Fotoizstādē aplūkojamie darbi, kas tapuši garās pastaigās dabā, rāda vēl vienu Jāņa Deinata radošās izpausmes virzienu. Ar saviem smalki niansētiem, ļoti jūtīgiem dabas vērojumiem, viņš aicina skatītāju paskatīties uz ierastām lietām sev apkārt no cita skatu punkta, ieraugot lietas pavisam jaunā veidolā un novērtējot to trauslo skaistumu.

Pats fotogrāfs izstādi komentē kā „naivā naturālista piezīmes” un saka : ‘’Tas ir pilnīgs naivisms. Ar šiem darbiem it kā tiek pētīta mūsu prāta uztveres nobīde. Tas ir līdzīgi kā kino vai operā, visi redz un zina, ka tas nenotiek pa īstam, bet  cilvēki vēlas ticēt visam, kas viņiem sagādā patiesas emocijas un prieku.’’
J
ānis Deinats 1986. gadā beidzis J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1984. gada strādājis Teātrī – studijā Nr. 8, tad Teātrī – studijā KABATA, bijis fotogrāfs žurnālā PARKS, pēc tam neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada J. Deinats darbojas fotogrāfu apvienībā FOTOCENTRS, viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Piedalījies izstādēs „Cilvēki muzejā” (Valsts Mākslas muzejs, 2003), “Laikmeta liecinieki. LMS mākslas darbu kolekcija. Glezniecība.” (Valsts Mākslas muzejs, 2002), „Aija zīmē. Aija z.īmē” (Galerija „ČIRIS”, 1998) “Aizmirstas lietas” (galerijā “Fotostudija I”, Bostona, ASV, 1996), kā arī izstādē – akcijā „Maigās svārstības” (Izstāžu zāle „Latvija”, 1990).

Personālizstādes:
2009. - Paliek II. Rīgas mākslas telpa, Rīga, Latvija
2011. -  Paliek VII. Kalnciema kvartāls, Rīga, Latvija
2011. - Paliek II / IV. Cēsu mākslas festivāls, Latvija

 
 
 
    Izdrukāt