Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 08. 03. 2012 | Liepājas koģenerācijas stacijai iebetonē pamatus [db.lv]

«Cerams, ka Liepājai beidzot izdosies pavilkt uz leju tarifu statistikā,» Liepājas mēram Uldim Seskam pēc kapsulas iebetonēšanas biokoģenerācijas stacijas pamatos sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, ar to norādīdams uz faktu, ka pašreiz Liepājā ir viens no augstākajiem siltumenerģijas tarifiem valstī.

Pretī viņš saņēma Liepājas mēra solījumu «tuvoties Rīgas tarifam».

 

Arī publiskajā uzrunā ministrs izteica cerību, ka Liepājas jaunā biokoģenerācijas stacija sildīs ne tikai liepājnieku mājokļus, bet, izmantojot vietējo kurināmo, arī Latvijas ekonomiku.
D. Pavļuts piektdien reģionālās vizītes laikā Liepājā piedalījās jaunās biokoģenerācijas stacijas pamatakmens ielikšanā. Ar šķeldu kurināmo staciju ekspluatācijā plānots nodot rudenī pirms jaunās apkures sezonas.


Projekta izmaksas ir aptuveni 7,4 miljoni latu, tai skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalsts ir 2,2 miljoni latu. Plānots, ka jaunā stacija ļaus samazināt siltumenerģijas tarifu par aptuveni 7%. Jaunā biokoģenerācijas stacija gadā saražos 60 tūkstošus megavatstundu (MWh) siltumenerģijas, kā arī 12 tūkstošus MWh elektroenerģijas.

Db.lv vēstīja, ka biokoģenerācijas stacijas būvniecību Liepājā sāka 2011.gada novembrī, noslēdzot līgumu ar a/s UPB, kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu.


Avots: db.lv

 
 
 
    Izdrukāt