Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 15. 02. 2012 | UPB holdinga prezidenta U.Pīlēna viedoklis rubrikā Nodokļi: "Rīgas aglomerācija tikai palielināsies" [Dienas Bizness]

Vides un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža iecere aizstāt iedzīvotāju ienākumu nodokļa daļu pašvaldību budžetos ar uzņēmumu ienākuma nodokļa daļu nerisina Latvijas teritoriālās plānošanas problēmas, laikrakstā Dienas Bizness pauž uzņēmējs Uldis Pīlēns.


Valsts nedrīkst atteikties no teritoriālās plānošanas, ja tā īstenos šādas liberālas idejas, tās novedīs pie vēl lielākas Rīgas aglomerācijas un veselu reģionu atkailināšanās – bez infrastruktūras, bez skolām, bez cilvēkiem, uzsver uzņēmējs.
«Valstij, tāpat kā slimniekam, jādod pareizās zāles. To, kas šobrīd notiek ar reģionālo attīstību, es pielīdzinu situācijai, kad homeopātija vairs nelīdz un vajadzīga ķirurģiska iejaukšanās. Ja skatās no uzņēmēju viedokļa – tad, jo vienkāršāka ir nodokļu sistēma, jo labāk. Vienalga, vai saņēmējs ir valsts, vai pašvaldība, galvenais, lai netiek palielināts slogs darbaspēkam. Taču tādas liberālas idejas nerisina teritoriālās plānošanas problēmas. Nevar ar šādu mehānismu, ko piedāvā Sprūdžs, attīstīt valsti ar tik milzīgu teritoriālo asimetriju kā Latvijā. Varbūt tāds mehānisms darbojas augstas labklājības valstīs ar lielu iedzīvotāju blīvumu, bet ne Baltijā,» pieļauj U. Pīlēns.


Uzņēmējs uzsver - būtu labi, ja valdība nāktu pie sabiedrības ar vismaz valdības līmenī izsvērtām, nobriedušām idejām. Koalīcija tikai iegūtu, ja darbotos kā komanda nevis atsevišķi spēlētāji. Pagaidām šie ministru izteikumi, viņaprāt, ir tikai ideju mētāšana, lai radītu iespaidu, ka valdība nesēž dīkā.

 

Avots: Dienas Bizness

Vēsma Lēvalde

 
 
 
    Izdrukāt