Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 27. 09. 2011 | Koģenerācijas stacijas izbūvi Liepājā finansēs Nordea [Dienas Bizness]

Siltumapgādes uzņēmuma Liepājas enerģija izsludinātajā konkursā par vairāk nekā sešu miljonu eiro aizdevuma izsniegšanu uzvarējusi Nordea Bank Finland Plc Latvijas filiāle, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Kopā septiņas kredītiestādes iesniegušas savus piedāvājumus. Nordea piedāvājums ir 6,77 miljoni eiro, kas ir augstāks par iepriekš lēsto summu - 6,4 miljoniem eiro bez PVN. Aizdevums paredzēts jaunbūvējamās koģenerācijas stacijas priekšfinansējumam, Db.lv skaidroja SIA Liepājas enerģija valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs. Viņš norādīja, ka līgums par priekšfinansējumu jānoslēdz pirms līguma noslēgšanas ar būvniekiem, lai nerastos problēmas projekta realizācijā.

Db.lv rakstīja, ka biomasas (šķeldas) koģenerācijas stacijas projektēšanu, iekārtu piegādi, būvniecību un nodošanu ekspluatācijā apņēmusies veikt a/s UPB par 6,9 miljoniem latu. Koģenerācijas stacija ir viens no aptuveni 13 miljonus latu vērta šķeldas koģenerācijas kompleksa objektiem. Vērienīgajam projektam, kas paredz uzbūvēt koģenerācijas staciju ar 10 MW jaudu un uzstādīt biomasas katlu ar 30 MW jaudu, piesaistīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums. Pēc šo projektu īstenošanas «zaļās» enerģijas īpatsvars Liepājas siltumapgādē būs vairāk nekā 60%.

Avots: Dienas Bizness
Autors: Vēsma Lēvalde

 
 
 
    Izdrukāt