Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 13. 09. 2011 | Liepājas enerģija biokoģenerācijas stacijai izvēlas Latvijas ražotāju [Dienas Bizness]

Liepājas siltumapgādes SIA Liepājas enerģija izsludinātajā konkursā par biokoģenerācijas stacijas izveidi uzvarējusi a/s UPB.

Iepirkums paredz biomasas (šķeldas) koģenerācijas stacijas projektēšanu, iekārtu piegādi, būvniecību un nodošanu ekspluatācijā, ko a/s UPB apņēmusies izdarīt par 6,9 miljoniem latu, nepiesaistot apakšuzņēmējus, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Uzvarētājs no pieciem pretendentiem izraudzīts kā saimnieciski izdevīgākais piedāvājums.

Saistītie rakstiSola Baltijā modernāko biomasas koģenerācijas kompleksu   Koģenerācijas stacijas izbūvi Liepājā finansēs Nordea Liepājā sola samazināt siltumtarifu  Db.lv rakstīja, ka SIA Liepājas enerģija plāno ieguldīt aptuveni 13 miljonus latu šķeldas koģenerācijas kompleksa izbūvē. Vērienīgajam projektam, kas paredz uzbūvēt koģenerācijas staciju ar 10 MW jaudu un uzstādīt biomasas katlu ar 30 MW jaudu, piesaistīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums. Konkursā par koģenerācijas stacijas projektēšanu, izbūvi un iekārtu piegādi dokumentus bija izņēmuši 20 pretendenti, tostarp arī Itālijas, Čehijas, Vācijas un Indijas firmas. Pēc šo projektu īstenošanas «zaļās» enerģijas īpatsvars Liepājas siltumapgādē būs vairāk nekā 60%.

Avots: Dienas Bizness
Autors: Vēsma Lēvalde

 
 
 
    Izdrukāt