Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 01. 11. 2011 | Sola Baltijā modernāko biomasas koģenerācijas kompleksu [Dienas Bizness]

A/s UPB pēc SIA Liepājas enerģija pasūtījuma sākusi īstenot vienu no vērienīgākajiem šādas tehnoloģijas biomasas koģenerācijas stacijas projektiem Baltijas valstīs.

«Pēc tehnoloģiskās sarežģītības šis projekts pielīdzināms sinhrotrona projektam Itālijā, kur strādājam jau otrajā projekta kārtā,» parakstot līgumu ar SIA Liepājas enerģija par koģenerācijas stacijas būvniecību, norādīja a/s UPB prezidents Uldis Pīlēns. Saskaņā ar līgumu stacija jānodod ekspluatācijā pēc 11 mēnešiem – nākamā gada rudenī.

Saistītie rakstiKoģenerācijas stacijas izbūvi Liepājā finansēs Nordea Liepājā sola samazināt siltumtarifu Liepājas enerģija biokoģenerācijas stacijai izvēlas Latvijas ražotāju Plānots, ka jaunā biokoģenerācijas stacija gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā Liepājas enerģija saražotā apjoma, kā arī 12 tūkst. MWh elektroenerģijas. Pēc projekta realizācijas izmaksu ekonomija gadā prognozēta līdz vienam miljonam latu, bet tikpat plānots iegūt no saražotās elektroenerģijas pārdošanas.

Avots: Dienas Bizness
Autors: Vēsma Lēvalde

 
 
 
    Izdrukāt