Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 04. 07. 2011 | "UPB Energy" komandas piloti gūst labus panākumus Baltijas čempionātā Igaunijā [liepajniekiem.lv]

Aizvadītās nedēļas nogalē Pērnavā, Igaunijā, norisinājās Baltijas čempionāts ūdens motosporta, kurā ļoti labus rezultātus parādīja vairāki UPB Energy komandas sportisti, informē komandas preses dienesta vadītāja Zanda Tamuļone.

 

Lieliskus panākumus O-350 laivu klasē sasniedza sportists Mārtiņš Bergholcs, kurš pārliecinoši startēja visos trīs braucienos un ieguva 1.vietu. Tāpat Baltijas čempiona titulu izcīnīja Pēteris Pelnēns S-550 laivu klasē. Labi šajā klasē startēja arī UPB Energy komandas braucējs, lietuvietis, Edgars Riabko, kurš, pirmo reizi braucot ar jauno laivu, ieguva 4.vietu.  Pēc smagas avārijas pirmajā braucienā ar Igaunijas sportistu Ott Joala no turpmākās cīņas par čempiona titulu izstājās Artūrs Brolītis, kura laiva pēc sadursmes bija pār stipri bojāta, bet par laimi abi sportisti necieta. Savukārt RN-2000 klasē, kura atšķiras ar to, ka laivām ir iebūvēti automašīnu motori, pārliecinošs līderis visos braucienos bija Māris Vasiļevskis kurš arī izcīnīja uzvaru šajā laivu klasē.

 

Diemžēl T-550 klasē samērā neveiksmīgi startēja sportists Jānis Zarečņevs, kura laivai tika konstatēti motora bojājumi, un kopvērtējumā J.Zarečņevs ieguva 5.vietu. Jauniešu klasi JT-250, kas ir paredzēta sportistiem no 10 līdz 16 gadiem, pārstāvēja Liepājas sportisti Niklāvs Parolis, Māris Gūža kā arī Lietuvas sportists Paulius Stainys. N.Parolim šīs bija tikai otrās sacensības, diemžēl arī Niklāvs piedzīvoja avāriju kurā tika bojāta laiva, kas liedza cīnīties par augstām vietām kopvērtējumā. Arī Māri Gūžu un Lietuvas braucēju vajāja tehniskas problēmas kuru rezultātā nācās startēt no pēdējām starta vietā. Rezultātā Mārim Gūžam 11.vieta, Niklāvam Parolim 13.vieta un Paulius Stainys ieņēma 15.vieta Arī UPB Energy komandas vecākajam pilotam Oļegam Kutepovam šīs sacensības laivas tehnisku problēmu dēļ nebija sevišķi veiksmīgas, bet rezultātā trešā vieta.

 

Kā pastāstīja apbalvotais S-550 klases braucējs Pēteris Pelnēns, tad Pērnavā laiks esot bijis silts un patīkams, tāpat arī čempionāta vieta, Pērnavas upe, ir skaista, tomēr pieklibojusi kaimiņu organizēšanas prasme. Pēteris atklāj: "Nesaprotamu iemeslu dēļ apbalvošanas ceremonijā pat nesaņēmu izcīnīto kausu!"

 

Čempionātā ūdens motosporta piloti piedalījās 12 dažādās laivu klasēs. Pērnavā piedalījās ap 50 dalībnieku no Latvijas, no kuriem 11 startēja no UPB Energy komandas. Bez Baltijas valstu sportistiem tika pārstāvēta arī Somija (2) un Krievija (3).

 

Ūdens motosporta komanda UPB ENERGY 2007., 2008., 2009. un 2010 gadā ieguva Latvijas čempiona titulu, komandas sportisti ir ieguvuši visaugstākās godalgotās vietas Latvijas, Eiropas, kā arī Pasaules čempionātos.

 
 
 
    Izdrukāt