Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 07. 07. 2011 | Baltijas čempionātā ūdens motosportā vairāki Liepājas komandas "UPB Energy" piloti triumfēja savas klases kopvērtējumā [Kurzemes Vārds]

Pērnavā notikušajā Baltijas čempionātā ūdens motosportā vairāki Liepājas komandas "UPB Energy" piloti triumfēja savas klases kopvērtējumā, tomēr daudzi mūsējie cīnījās ar tehniskām ķibelēm.

 

S-550 klasē visos trīs braucienos pārliecinoši uzvarēja Pēteris Pelnēns, kurš līdz ar to kļuva par Baltijas čempionu. Ar viņu konkurēt neizdevās vēl vienam liepājniekam Artūram Brolītim, kura laivu pirmā brauciena pirmajā līkumā iznīcināja kāds no igauņu sportistiem, kurš bija uzsēdies uz līdera P. Pelnēna braucamā atstātā viļņa un nespēja izvairīties no sadursmes ar Artūra laivu. Paši braucēji cauri tika vien ar sasitumiem, bet no Brolīša laivas gandrīz nekas neesot palicis pāri, un liepājnieki nav pārliecināti, vai to izdosies atjaunot līdz Latvijas čempionāta otrajam posmam, kas notiks šonedēļ. Edgars Rjabko šajā klasē ierindojās 5. vietā.

 

O-350 klasē pārliecinoši labākais bija Mārtiņš Bergholcs, bet Oļegam Kutepovam sacensības neizdevās pabeigt motora bojājuma dēļ. Vēl vienu Baltijas čempiona titulu Liepājai izcīnīja Māris Vasiļevskis, kurš pārliecinoši triumfēja gliseru jeb RN-2000 klasē. T-550 klasē tikai piektais finišēja Jānis Zarečņevs, kura laivai pēc mačiem tika konstatēts būtisks defekts – izrādās, ka Jānis posmu veicis ar salūzušu asi, uz kuras stiprina dzenskrūvi, un ar šādu tehniku uz augstāku pozīciju cerēt bija grūti. Dažādas likstas JT-250 klasē nomocīja arī Liepājas jaunākos pilotus, kas tādējādi kopvērtējumā ieņēma zemas pozīcijas. Niklāva Paroļa laivai treniņbraucienos tika izsists pamatīgs caurums, kuru gan izdevās aizlāpīt, taču braucamais izrādījās konkurēt nespējīgs. Māra Gūžas laivai tika konstatēts motora defekts, bet Liepājas komandu pārstāvošā lietuvieša Pauļus Staiņus laiva vienā no līkumiem apgāzās.

 

Šonedēļ Alūksnē liepājnieki piedalīsies Latvijas čempionāta otrajā posmā, bet Mārtiņš Morozs turpat startēs pasaules čempionāta otrajā posmā F4-S klasē.

 

Andris Sudmalis,
"Kurzemes Vārds"

 
 
 
    Izdrukāt