Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 02. 06. 2011 | Pīlēns: Politiskās pārmaiņas ir iespēja Latvijas investīciju vidi padarīt pievilcīgāku [www.nozare.lv]

Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmums ierosināt 10.Saeimas atlaišanu un tam nenovēršami sekojošās politiskās pārmaiņas, ja tās tiks labi vadītas, ir iespēja Latvijas investīciju vidi nākotnē padarīt daudz pievilcīgāku, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja holdinga “UPB” vadītājs Uldis Pīlēns.

“Politiskās vides un klimata izmaiņas, ja tās patiešām tiks realizētas, Latvijai nāktu tikai par labu. No otras puses – ja tiek pateikts “A” un tam neseko “B”, tad arī jaunais Saeimas sastāvs neko neizmainīs. Mums ir jāizmanto iespēja izveidot moderni domājošu Latviju, bez populisma, ar savas vietas un lomas apzināšanos Eiropas Savienībā, ar savu augošu politisko kultūru,” uzskata Pīlēns.

Uzņēmējs uzskata, ka lielu ietekmi uz ekonomiku Zatlera lēmums patlaban neatstās, jo Latvija patlaban nav pārāk interesanta vieta Eiropas biznesa kartē. “Bez šaubām, ja politisko pārmaiņu process tiks nobremzēts, tad ietekme uz ekonomiku varētu būt daudz lielāka un nelabvēlīga. Savukārt pie labas situācijas menedžēšanas, Latvijas investīciju vide nākotnē var kļūt daudz labvēlīgāka. Tiesa, jāatceras, ka parlamenta sastāva nomaiņa vien neko nedos, ir jāpaveic arī paredzētās strukturālās reformas,” uzsvēra Pīlēns.

Jautāts, vai kāds no holdinga “UPB” daudzajiem ārvalstu sadarbības partneriem ir izrādījis interesi par notikumiem Latvijā, Pīlēns atbildēja, ka šāda interese nav manīta. “Uz kopējo Eiropas lielo notikumu fona mēs esam pārāk mazs lielums. Ja būtu izskanējusi ziņa, ka Latvijā, piemēram, ir sabrukusi banku sistēma, tad interese un uztraukums būtu daudz lielāks nekā par kaislībām Latvijas politiskajā vidē,” piebilda Pīlēns.

Kā ziņots, pamatojies uz Satversmes 48.pantu, Valsts prezidents Valdis Zatlers 28.maijā rosināja atlaist Saeimu.

Savā runā Zatlers uzsvēra, ka 26.maija Saeimas balsojums, kas nedeva atļauju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera (PLL) dzīvesvietā, “ir kā sirēna, kas brīdina par nopietnu konfliktu starp likumdevēju un tiesisko varu”. Saeima savā balsojumā izrādīja necieņu pret tiesu varu, uzsvēra Zatlers, un tā nav pirmā reize – 9.Saeima neapstiprināja amatā ģenerālprokuroru, kuru virzīja tiesu varas augstākā amatpersona.

 
 
 
    Izdrukāt