Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 30. 05. 2011 | UPB paveikto novērtē Zviedrijā [Dienas Bizness]

Zviedrijas Metālindustrijas žurnāls novērtējis a/s UPB projektu Dock’ums kā labākās metāla konstrukcijas 2010. gadā


Biroju ēka Dock’ums - Rietumu osta, Malmē, ir pabeigta 2010. gadā. A/s UPB šajā projektā bija apakšuzņēmējs metāla konstrukciju projektēšanā, ražošanā un montāžā.

Balva objektam tika piešķirta tieši par šīm metāla konstrukcijām, informēja uzņēmuma viceprezidente Ilze Freimane.

Katru otro gadu Tērauda ēku institūts Zviedrijā SBI piešķir «Tērauda ēkas balvu», līdzīgu atzinību - Norvēģijas tērauda konstrukcijas balvu - piešķir arī Norvēģijas Tērauda padome.

Abas šīs balvas ir paredzētas, lai veicinātu speciālistu, tostarp arhitektu interesi izmantot tērauda labākās īpašības, radītu pievilcīgu ēku. Šogad pieteikto tērauda konstrukciju projektu skaits bijis divreiz lielāks, salīdzinot ar 2009. gadu, turklāt lielas izmaiņas vērojamas arī projekta veidos un objekta izmēros. Tas liecina, ka interese par tērauda labo īpašību pielietojumu aug, izmantojot jaunas izteiksmes formas, viņa skaidroja.

Šis objekts ir arī uz zviedru žurnāla Arhitektūra jaunākā numura vāka.

DB jau ziņoja, ka apmēram 80% būvniecības pakalpojumu UPB veic ārvalstīs. Holdinga trīs galvenie eksporta virzieni ir metāla, stikla un dzelzsbetona konstrukcijas.

DB arī rakstīja, ka pagājušajā gadā a/s UPB pabeidza vairumtirdzniecības noliktavu kompleksu Liepājā, kurš naktī izgaismots.

Ēka atbilstot uzņēmuma izpratnei par modernu tehnisko arhitektūru - racionāla, pragmatiska, bet stilīga. Ēka vienlaikus esot projektēta kā UPB holdinga inženieru varēšanas apliecinājums un tā ražoto konstrukciju demonstrējums.

Avots: Dienas Bizness

 
 
 
    Izdrukāt