Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 13. 05. 2011 | UPB galerijā atklāta Aivara Kleina personālizstāde

Aivara Kleina personālizstāde „Manas ikonas” (gleznas uz koka) apskatāma UPB galerijā, Liepājā Dzintaru ielā 19, līdz 15.jūlijam.

Ikona - stipri kanonizēts gleznojums uz koka. Ikonu gleznošanas pirmsākums rodams Bizantijas kristietības vēsturē. Turpmāk šīs tradīcijas plaši attīstījās Krievijas pareizticības baznīcās. Svēto attēlojumiem krievu valodā ir vārds obraz – latv. tēls. Šodien ar vārdu ikona apzīmē plaši saprotamus simbolus globālās civilizācijas komunikācijas un informācijas telpā.

Aivars Kleins:„Mana esība materiālajā pasaulē ikdienā ir saistīta ar koka apstrādi un dizainu, bet garīgā pašapliecināšanās ir glezniecībā. Laika gaitā manā rīcībā ir nonākuši dažādi koka izstrādājumu elementi - durvju pildiņi, bišu stropu sienas, galdu virsmas, raupji apdares dēļi utml., kuriem es cenšos radīt jaunu pielietojumu un dzīvi. Lielākā intriga ir izveidot pamatnes un gleznojuma simbiozi.

Mans galvenais mērķis, apgleznojot šos koka dēlīšus, ir fiksēt dabas un lietu garīgo kodu, izbaudīt glezniecības daudzslāņainās iespējas, sarunāties ar sirds balsi un Radītāju. Glezniecībai, līdzīgi reliģijām, ir dažādi virzieni un atzari, un es pieļauju, ka mana pieeja glezniecībai ir ortodoksāla pareizticība.”

UPB galerija atvērta darba dienās no plkst. 9:00 – 18:00, izejamās dienās 10:00 – 16:00, ieeja bezmaksas.

 
 
 
    Izdrukāt